False

Zíbava/Kultura/Pohlednice z ...

16.05.2017
Neděle ve Strakonicích

Strakonická neděle 14. května se nesla ve znamení naší účasti na „Dnu s 25. PLRP“ na polním letišti „V Lipkách“ ve Strakonicích.
uz.jpg

Opět po roce zorganizovali vojáci z místního protiletadlového raketového pluku pro veřejnost  den plný akcí, ukázek a dobré zábavy. Jedná se o největší propagační akci v okrese Strakonice, na kterou každoročně zavítá několik tisíc návštěvníků ze Strakonic a okolí. Horký vojenský guláš si prostě nechce nikdo jen tak nechat ujít.
Program byl opravdu bohatý a každý si mohl vybrat  své. Atraktivní letové ukázky, vojenská technika, rekonstrukce bojového nasazení z druhé světové války a řada dalších statických i dynamických akcí všech zúčastněných.
ppp.jpg
Tradičně nechyběli ani hasiči z územního odbor Strakonice, kteří v rámci letošního programu připravili pro diváky ukázku hašení požáru hořící kapaliny a hašení z automobilové plošiny. K dispozici divákům byla i naše zásahová technika.
Na své si přišly rovněž děti, které u našeho hasičského stánku kreslily a za svou snahu byly odměněny drobnými cenami. Mnozí příchozí využili i možnosti vyzkoušet si hasičský ochranný oblek, nebo se nechat vyfotografovat na mobilní zásahové technice. Navštívilo nás pěkných pár stovek malých návštěvníků.

autor: plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS Jihočeského kraje ÚO Strakonice