False

23.08.2017
Přeshraniční setkání složek IZS
5538ascz-(1).jpg
V sobotu 19. srpna 2017 se na parkovišti Tanvaldský Špičák 2 v Albrechticích v Jizerských horách od 14 hodin konalo přeshraniční setkání složek IZS pod záštitou poslankyně Jany Pastuchové a senátora Jaroslava Zemana. Mezi složkami IZS se akce zúčastnili také zastupci HZS Libereckého kraje.
HZS Libereckého kraje si pro návštěvníky této již tradiční srpnové akce připravil ukázku dekontaminace po úniku nebezpečné látky, ukázku vysokotlakého hasicího a řezacího zařízení Cobra a spolupráce při vyhledávání pohřešované osoby pomocí kynologů. Kromě moderní požární techniky si diváci mohli prohlédnout i historickou hasičskou stříkačku Praga L1918.
Velkému zájmu hlavně dětí ve věku 3 - 11 let se těšil preventivně výchovný stánek HZS Libereckého kraje. Nejen děti si ve stánku mohly zkusit poznat uniformy hasičů, policie nebo záchranářů, procvičit si čísla linek tísňového volání, sbalit si evakuační zavazadlo nebo najít všechna nebezpečí v našem Domečku rizik. Na starší čekaly otázky z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Během odpoledne prošlo stánkem více než 300 dětí a dospělých.
Foto: Bc. Karel Čermák, Jan Šefr
Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková - HZS Libereckého kraje