False

Zábava//Dobrý nápad.

26.01.2017
Kam za sněhem a na lyže?
 Hledáte tip kam vyrazit za sněhem na zimní dovolenou ? Jako dobrý nápad říkáme „zvolte Slovensko“. Tratě, lanovky a vleky fungují v těchto dnech na Slovenských horách na 100% neboť sněhové podmínky pro lyžování jsou výborné.

Lyžařská střediska na Slovensku o letošní zimě nabízí dobře upravené sjezdovky i běžecké tratě i výborné zázemí co se týče ubytování, stravování i parkování. Na své si v nich přijde každý. Ať již přijede jen tak s rodinou a dětmi a má zájem prožít volný čas  jen rekreačně a  oddychově, či naopak hledá adrenalin a sportovní vyžití.

V horských oblastech Slovenska na vás čeká 36 moderních lyžařských středisek, které nabízejí různě náročné sjezdové tratě ( celkem 350 km ), skvěle upravené běžecké tratě (celkem 600 km) i adrenalinové atrakce v podobě snowtubingu, kitewingu, bobové či sáňkařské dráhy  i lední kluziště. Pro děti jsou připravené FUN parky, kde děti učí lyžovat i bavit se. Zimní střediska nabízejí zážitkovou gastronomii, apres ski bary i noční kluby

Mezi TOP slovenské lyžařské střediska, které se vyplatí navštívit a poznat, patří Jasná Nízké Tatry, Tatranská Lomnice, Štrbské Pleso, Park Snow Donovaly, Snowparadise Velká Rača-Oščadnica, Vrátná Free Time Zone, Winter Park Martinky, Ružomberok – Malino Brdo Ski &Bike a SKI PARK Kubinska hoľa.

Ve většině středisek lze využívat společné skipasy, různé slevy i pobytové balíčky zahrnující skipas a vstup do aguaparku, či wellness centra. Ve většině středisek děti smějí lyžovat zdarma.

Jako novinku pro výborné lyžování doporučujeme navštívit nově otevřenou ( 1.1.2017) adrenalinovou sjezdovku Lomnické sedlo v Tatranské Lomnici. Tato sjezdovka se nachází na nejvýše položeném ( 2190 m.n.m.) a nejstrmějším svahu na Slovensku.

Český návštěvník hor se na Slovensku díky geografické blízkosti i jazykové příbuznosti cítí jako doma.

Vyzkoušejte náš dobrý nápad  a prožijte zimní dovolenou na Slovensku. A napište nám jak se vám lyžování na Slovensku líbilo.Váš příspěvek a foto z vaší dovolené rádi uveřejníme na naši stránce „Dobrý nápad „

redakce@hasici.cz

Více informací o zimní sezóně na Slovensku : www.slovakia.travel