False

Pokračování knihy HASIČI je tu

Zábava/Dobrý nápad/Tip

07.12.2020 | Česká republika
Pokračování knihy HASIČI je tu

Předmluvu ke knížce HASIČI II. napsal úžasný český režisér a herec Jiří Strach. 

Vánoce se blíží a pokud nevíte, co ještě pořídit jako dárek, máme pro vás skvělý tip. Zkuste druhý díl knihy HASIČI autora Romana Kutálka, profesionálního hasiče HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí. Po prvním díle, jako by se zaprášilo a my věříme, že u druhého dílu tomu bude obdobně.

„Napsal jsi tam tohle? Anebo tohle? No jo, máte pravdu, nenapsal,“ odpovídá spisovatel klukům, kteří se zvídavě ptají, co bude v knize, o které už vědí, že vzniká, a právě teď vychází. „Moje zapomnětlivost začíná být problém. Kluci mi připomínají spoustu výjezdů, o kterých by opravdu stálo za to se zmínit. A tak… než má hlava zblbne natolik, že si nebude pamatovat nic (trošičku doufám, že tenhle okamžik přijde co nejpozději), rozhodl jsem se ještě něco málo napsat do druhého dílu,“ říká Roman Kutálek.

V některém z příběhů jde samotnému autorovi o život. V jiném popisuje detailně velmi náročný zásah u požáru střechy panelového domu, který byl pro zasahující hasiče extrémně fyzicky náročný. Teploty kolem 400 stupňů, pohyb omezen a hasiči ohroženi pádem z osmého patra domu. Pád na zem by byl v tomto případě fatální.

Nemůžeme opomenout, že knihu doprovázejí nádherné fotografie, které jsou opět dílem skvělého fotografa Michala Fanty.

A jelikož se kniha čte opět jedním dechem…na závěr autor prosí všechny o jednu věc. Slibte nám, že až se pročtete řádky do konce, uděláte, o co vás autor prosí. Stojí to za to!!!  Je to totiž to nejkrásnější, co můžete udělat.

Hezké počtení Vám přeje Roman Kutálek i hasiči Pardubického kraje.

Knihu momentálně zakoupíte pouze na adresách: r.kut@email.cz  nebo osobní odběr knihy si můžete domluvit na adrese: vendula.horakova@pak.izscr.cz.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje

1