False

"Chladící oděvy Cooline - obrovská pomoc pro hasiče"

Zábava/Dobrý nápad/Tip

13.09.2023 | Česká republika
 

Zdravotní rizika v horku
 

Hasiči ohrožení na životě


Hasiči a hasičky zachraňují životy, pomáhají zraněným a jsou vždy nablízku, když je někdo v nouzi. Jejich zásahy jsou často spojené s horkem a vyčerpáním. U hasičů platí mimo jiné dvojnásobná pravděpodobnost srdečního infarktu, což potvrzuje nejnovější studie Univerzity v Edinburgu s dokonce 134% rizikem vzniku trombózy a následně hrozby infarktu. Podle studie provedené na Státní Hasičské škole v Eppelbornu ve spolkové zemi Bádensko-Würtembersko je 60 % probandů nosících dýchací přístroj vystaveno při zásahu tělesné teplotě 38-39°C, tedy vysoké horečce, přičemž je zároveň vyžadován maximální výkon a soustředění. Jak se při takové horečce sami cítíme, víme. Zároveň testované osoby ztratily v průměru litr vody za pouhých 25 minut a srdeční tep měly po celou dobu vyšší než je lékaři doporučováno. Proto je chlazení v případě hasičů v zásahu životně důležité i životy zachraňující. Tedy jak pro hasiče, tak i pro osoby v nouzi. Je tady ovšem účinná pomoc a projevy vyčerpání z horka nejsou nutné. 

FW_Fertig_SHS_1409377.jpg

Chladící účinek oděvů E.COOLINE je působivý!


Horku lze čelit s chladnou hlavou

Hasiči při zásahu zachraňují životy jiných, přičemž sami obětují své zdraví, mimo jiné kvůli extrémům horka a bez ochlazení. Proto jsme vyvinuli E.COOLINE chladící funkční oblečení pro lepší pracovní podmínky našich zachránců v létě ve vysokých teplotách. Problémy krevního oběhu se ztrácejí, srdeční tep klesá, záchranář se tolik nepotí, pocit pohodlí stoupá a vyšší koncentrace a výkon zvyšují bezpečnost a zdraví při zásahu. Ušetřenou energii díky menšímu pocení mohou hasiči následně věnovat kvalitnímu odpočinku po zásahu.

FW-Chemieschutzanzug.jpg
 

Horko nemá šanci!


Chladící výbava pro COOLE muže

 


Chladící vesta PowerCoole SX3                        Chladítka stehen a lýtek Chaps and Boots
image-proxy.jpg        image-proxy-(1).jpg                         

Chladící vložka do helmy Helminlay              Chladítka předloktí a zápěstí Arm a Pulscooler
 image-proxy-(2).jpg   image-proxy-(3).jpg

 


Profesionálové se neobejdou bez správné regenerace
 

Mnoho hasičských sborů trpní nedostatkem lidí, naléhavě se hledá dorost a stávající personál musí často vícekrát "do boje". Ačkoliv je čas zásahu pro hasiče omezen a čas pro regeneraci nezbytný, často na to v praxi není prostor. Vrcholoví sportovci to řeší následovně: "jdu se naložit do ledové lázně", byla okřídlená věta z posledního MS ve fotbale po zápase. 

Ledovou káď hasiči jen tak k dispozici nemají, ale s oděvy E.COOLINE je regenerace ochlazením velmi snadná a účinná.

Výsledky studie na Universitě v Münsteru jsou jednoznačné:

 

* rychleji znovu fit

* odbourání laktátů na časovou jednotku rychlejší o 50%

* menší projevy únavy

* až o 5% vyšší výkon

Banner-AS-Feuerwehr-(1).jpg


E.COOLINE je více než chlazení!


Je to celkový bezpečnostní a výkonnostní koncept!kontakty:
777337909
info@impass.cz
1