False

Medové z vinařství AnnoVíno prý vzniklo z lásky.

Zábava/Dobrý nápad/Tip

19.12.2018
Medové z vinařství AnnoVíno prý vzniklo z lásky.

logo-VLA-pozitiv.jpg
Vinařství Lednice AnnoVíno letos oslavilo 10 let svého vzniku. Vína zrozená v této vinařské společnosti úspěšně navazují na vinařskou tradici šlechtického rodu Liechtensteinů.

vina-anno.jpg

Vlajkovou lodí vinařství se za desetiletí, co AnnoVíno působí na českém trhu, staly odrůdy Hibernal, Rulandské šedé, Tramín i Pálava. Českou veřejnost také oslovily jejich speciality, jako jsou vína slámová, klarety či výběry z cibéb.

Vin-A3ede.jpg VINICE.jpg

Annovinští vinaři nejen své příznivce, ale i milovníky vína z řad české veřejnosti, neoslovují jen typickými víny, snaží se je získat i něčím zcela novým, netypickým a zcela originálním co osloví jejich chuťové pohárky . Proto přichází i s inovativními trendy nápojů například v podobě nápoje s višní z moravských sadů či zcela originální kombinací vína, ovoce a medu, tzv. Medové.

imagesfg.jpgmed-vinjny-napoj.jpg

A právě Medové, které prý vzniklo z lásky , bychom vám dnes rádi přiblížili a nabídli jako tip na nápoj, který je velmi vhodným na váš vánoční či silvestrovský stůl. Medové je totiž určené jak k přímému pití, tak především pro nejrůznější míchání nápojů podle vaší nálady a chuti v denní či noční doby i podle společnosti, se kterou prožíváte sváteční či všední dny či poslední hodiny roku Silvestra 2018..

laska.pngZa zrodem Medového z Vinařství AnnoVíno Lednice sice stojí jeho sklepmistr a technolog Peter Fančovič, ale zásadní roli pro vznik sehrála jeho manželka Svatava.

Ta prý s oblibou pije vína sladší a voňavější. A tak v průběhu jednoho pohodového večera se vyslovila: „Víš, Petře, moc by mě potěšilo, kdybych mohla pít víno, které by nebylo moc těžké, bylo by příjemně nasládlé a chutnalo by po ovoci, které mám ráda. A kdyby to bylo s medem, který mám ráda, tak to by bylo fakt něco!“

A protože Peter měl Svatavu opravdu rád, slova jeho ženy jej oslovila a zaujala . I když jí onen večer nic neslíbil, začal dlouhou řadu měsíců vytvářet , testovat, ochutnávat a ladit chuť nápoje, kterým, jak sám říká „by nepohrdlo ani olympské božstvo“. Výsledkem jeho mnohaměsíční práce a zaujetí se stal nápoj, kterému dnes annovinští vinaři říkají „učiněná mana nebeská“.

Když byla receptura Peterova Medového plné chutí a vůně definitivně na světě, dostala jej ochutnat i jeho CCC.jpgSvatava.. A hned od prvého koštu ji Medové zachutnalo.A nejen to. Cítila se přímo božsky a Peter se pro ni stal bohem, k němuž vzhlíží ještě víc než před zrodem Medového.

Peter k tomu dnes láskyplně dodává: „Moje Svatava je můj nejvěrnější a nejmilovanější parťák životem a moc si ji vážím. Co jsem jí v duchu slíbil, to jsem Medovým taky splnil“

rreceptura.pngNakonec se ukázalo, že Peterova receptura je tak skvělá a originální, že si Vinařství Annovino Lednice nechalo Medové patentovat pro celou Evropu!O Medové už je nyní velký zájem u prodejců v Čechách i na Moravě. A vypadá to, že se díky milovníkům vína originálních nápojů se brzy podívá i do zahraničí.

Netrvalo dlouho a světlo světa spatřily i první receptury na míchané nápoje, kterých je Medové součástí.

        med-fixA-(1).jpg    kokl.png 2016-11-23-logo-annovino.jpg
 

tip_ikona.pngPřinášíme vám několik tipů na „domácí“ koktejlování , které zpestří váš vánoční či silvestrovský stůl nápojů o nové vůně, chutě a zároveň přinesou potěšení z experimentování a následného ochutnávání nepoznaných kombinací specifického nápoje s přísadami, které mu sami dodáte .sklenice-R.jpgAnnovinští vinaři pro vánoční svátky a závěr roku nabízí tip, jak si sami můžete vytvořit speciální Sektové medové. Medové se totiž ve skleničce velmi dobře snoubí se šumivými víny a sekty. Stačí jen smíchat sekt s medovým a váš sváteční stůl obohatí originální nápoj, který se bude hodit i na závěrečný přípitek a vstup do Nového roku .

 

sklenice-R.jpgPokud nám počasí přinese mráz a sníh a metereologové předpovídají, že se závěrem roku se má opravdu ochladit, pak si dopřejte mimo domácího topení i opojné zahřátí v podobě ohřátého medového s kousky ovoce a vaším oblíbeným kořením, které zahřívá – hřebíčkem, skořicí, ti odvážnější mohou vyzkoušet i chili .

 

sklenice-R.jpgKdyž  budete mít pocit, že zábava v poslední den roce ve vaší společnosti poněkud vázne a budete se snažit ji urychlit, vyzkoušejte kombinaci Medového s ovocnými destiláty například Hrušku s bílým rumem či Malinu a Černý rybíz s ginem. Vaše Strong Medové víno bude zcela určitě tím nejúčinnějším urychlovačem vaší nálady. Jen musíte dávat pozor, aby jste konzumaci vámi vytvořeného nápoje s Medovým moc nepřehnali.

 

sklenice-R.jpgPro ty co touží pít jemnější kombinaci nabízíme použít Medové na výrobu Medo-Bowle.Vložte do nádoby kousky ovoce dle vaší oblíbenosti a chuti, např. citron či pomeranč, a zalijte je ze 2/3 Medovým a 1/3 sektem. Nabírejte naběračkou a konzumujte ze sklenic vhodných na Bowle. I v tomto případě nálada ve vaší společnosti bude zaručena.
 

Medové můžete míchat a kombinovat podle vaší nálady . Pro někoho se Medové stane nezbytným pro začátek dne, pro mnohé nezbytným osvěžujícím společníkem teplých dnů a pro jiné se bude hodit, jak skvěle den uzavřít Medové je patentované víno , které neobsahuje cukr ani vodu a je vyrobeno z českého medu. Nechte se, jak říká Peterova manželka Svatava, svést a ochutnejte ve vánočním čase tento originální unikátní nápoj získaný kombinací vína, ovoce a medu.
 

vinoA-Med.jpgMedové je ryze český nápoj s českým medem od poctivého a osvědčeného včelaře, šťávami z ovoce z úrodných českých sadů a vína z prosluněných vinic, a s medem, jak si přála Svatava. Chutná přesně tak, jak má: po svěžím víně, čerstvém ovoci a lahodném medu. Je ideální pro všechny milovníky polosuchých a polosladkých přírodních nápojů. A co víc, dá se pít po celý rok! V létě ledově vychlazený nebo s kostkou ledu, v zimě tak teplý, jak vám bude chutnat.

Myslíme si, že je to skvělý tip i dárek pro každého z vás. Tak si o vánočním čase dopřejte Medové pro medový večer, konzumujte Medové pro medový život.

Reakce Hasiči.cz

 

Zdroj: Tisková zpráva Vinařství AnnoVíno, propagační matriály AnnoVíno, osobní návštěva redakce ve vinařství
         AnnoVíno
Foto: M.Feszanic , společnost AnnoVíno a.s.
 

info55.jpgMedové vyrábí :Vinařství Lednice AnnoVino a.s.
Recepty pro Domácí koktejlování najdete přímo na každé lahvi Medového
imagesfg-(1).jpgmed1.jpg
MEDOVÁ MALINA

Alkoholický nápoj z vína, s malinovou šťávou  a medem.
Složení: víno (96,8%, obsahuje siřičitany), koncentrát z malinové šťávy (1,7%), med (1%),
koncentrát z hroznové šťávy, regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, konzervant: sorban draselný.
Alkohol 9,5%.
 
MEDOVÁ HRUŠKA
Alkoholický nápoj z vína, s hruškovou šťávou  a medem.
Složení: víno (96%, obsahuje siřičitany), koncentrát z hruškové šťávy (2,5%), med (1%),
koncentrát z hroznové šťávy, regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, konzervant: sorban draselný.
Alkohol 9,5%.
 
 
MEDOVÝ ČERNÝ RYBÍZ
Alkoholický nápoj z vína, se šťávou z černého rybízu  a medem.
Složení: víno (95,9%, obsahuje siřičitany), koncentrát ze šťávy z černého rybízu (2,54%), med (1%), koncentrát z hroznové šťávy,
regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, konzervant: sorban draselný.
Alkohol 9,5%.
 
MEDOVÁ MERUŇKA
Alkoholický nápoj z vína, s meruňkovou šťávou a medem.
Složení: víno (95,5%, obsahuje siřičitany), koncentrát z meruňkové šťávy (2,54%), med (1%), koncentrát z hroznové šťávy,regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, konzervant: sorban draselný.
Alkohol 9,5%.

informace.pngVíce informací o možnosti zakoupení vína, jeho prodeji, získáte na www.vinarstvilednice.cz


facebook.png

1