False

Zábava/Dobrý nápad/Tip

13.06.2019 | Pardubice/Pardubický kraj
Na pultech je nová kniha Hasiči od Romana Kutálka

Představujeme vám zcela novou knihu HASIČI autora Romana Kutálka, profesionálního hasiče HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí.

Kniha vám představí vše, co se děje v hlavě hasiče při zásahu i mimo něj. Kniha je plná reálných situací a emocí. Osobní příběh profesionálního hasiče a táty jednoho bezva kluka. Kniha je obohacena o fotografie skvělého profesionálního fotografa Michala Fanty. Horko má nesnesitelnou intenzitu, a i proto se dá pohybovat jen u země. Kdybychom si stoupli, první, co se nám uvaří, budou naše oči, ale to je v podstatě jedno, protože v další vteřině bychom byli stejně mrtví.

Zdá se nám, že jsme ušli snad padesát metrů, ale ve skutečnosti máme za sebou možná prvních pět. Vnímání času i vzdálenosti je hrozně zkreslené. Nevidíme nic. Nevidíme ani svou ruku, i když si ji dáme těsně před zorník masky. Jediné, co vnímáme, je šílený žár a silný rytmicky se opakující zvuk vlastního dechu. Uvědomujeme si každý nádech, každý výdech…

Vy máte jedinečnou možnost si knihu objednat na adrese r.kut@email.cz nebo je k dostání ve vybraných knihkupectvích.

Cena je 259 Kč (+ poštovné).

A pokud budete chtít autogram, tak se zastavte 26. června 2019 v 16 hodin v Atriu Paláci Pardubice, kde bude křest této knihy na akci nazvané Den bezpečnosti. Autor se už teď těší až se s vámi potká a knihu vám podepíše.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje