Bezvládná žena zachráněna z hořícího bytu

Žhavé aktuality/Ze světa

14.12.2023 | Vídeň/ Rakousko
Bezvládná žena zachráněna z hořícího bytu
Když majitelka bytu zavolala hasiče na telefon, spojení se náhle přerušilo. Přesto se jí podařilo prozatím zachránit.

Šest zásahových vozidel vídeňského profesionálního hasičského sboru spěchalo ve středu ve 13.50 hodin na Elisenstraße (Vídeň-Liesing). Žena tam zavolala na tísňovou linku poté, co v jejím bytě v 1. patře pětipatrové budovy vypukl požár. Během konverzace došlo ke ztrátě telefonního spojení.

Žena resuscitována

Ohlášení hasiči požár úspěšně uhasili požární hadicí pod ochranou dýchacích cest a ženu našli bezvládnou v jedné z místností bytu. Záchranná služba ji odvezla na bezpečné místo na schodišti. Vídeňská profesionální záchranná služba okamžitě převzala neodkladnou lékařskou péči. Společně s hasiči se jim podařilo ženu oživit.

Žena byla poté převezena do nemocnice. Hasiči zároveň zkontrolovali kouř ve zbývajících bytech a na schodišti ani v jiných bytech nebyl zjištěn žádný kouř. O dvě hodiny později mise skončila. Příčina požáru se vyšetřuje.

Zdroj: heute.at