Brazílie: 14 mrtvých při leteckém neštěstí

Žhavé aktuality/Ze světa

17.09.2023 | Brazílie
Brazílie: 14 mrtvých při leteckém neštěstí

Oběti - 12 cestujících a dva členové posádky - byli na cestě z Manaus do Barcelos.

Celkem 14 lidí přišlo o život při leteckém neštěstí, které se odehrálo ve vnitrozemí brazilského státu Amazonas, informoval guvernér státu.

"Hluboce lituji smrti 12 cestujících a dvou členů posádky, kteří se stali oběťmi letecké havárie, ke které došlo v sobotu v Barcelos," napsal guvernér Amazonasu Wilson Lima na svém profilu na sociální síti X, dříve známé jako Twitter.

Konkrétně k nehodě došlo v provincii Barcelos, která se nachází asi 400 kilometrů od hlavního města státu Manaus.

Tam vládní záchranné týmy "od začátku pracovaly, aby poskytly nezbytnou podporu," řekl Lima, který ukázal "solidaritu a modlitby s příbuznými a přáteli" zesnulého.

Rekreační výlet za sportovním rybolovem

Předběžné informace zveřejněné místními úřady a shromážděné novinami Folha de Sao Paulo naznačují, že skupina mířila z Manaus do Barcelos na volný výlet za sportovním rybolovem.

"V době nehody silně pršelo. Objevily se informace, že dvě letadla, která byla v letadle předtím, se rozhodla vrátit do Manausu, protože jim tam bezpečnost nedovolila přistát," řekl tajemník Amazonasu pro veřejnou bezpečnost plukovník Vinicius Almeida.

Letecká společnost Manaus Aerotaxi v prohlášení potvrdila, že došlo k nehodě a že je již vyšetřována, i když neposkytla podrobnosti o počtu zraněných a mrtvých.

"Respektujeme soukromí těch, kteří jsou zapojeni do této těžké doby, a budeme k dispozici, abychom poskytli všechny potřebné informace a aktualizace, jak bude vyšetřování pokračovat," uvedli v prohlášení.

Zdroj + foto: rtve.es