Čelní srážka vlaků: Čtyři lidé byli zraněni

Žhavé aktuality/Ze světa

05.10.2023 | Gdynia/ Polsko
Čelní srážka vlaků: Čtyři lidé byli zraněni

Ve čtvrtek ráno se v Gdyni srazily dva vlaky, oba naštěstí byly bez cestujících. Čtyři lidé byli zraněni. Jsou to železničáři. Podle informací, které získal pomořanský vojvoda Dariusz Drelich, byl na vině lidský faktor. Státní zástupce a komise jmenovaná Polskými státními drahami je však dosud nepotvrdily.

Zpoždění až do pozdních večerních hodin.

Railbus, který nevykolejil, byl již odtažen pryč. Druhý vlak je těžce poškozen. Ve čtvrtek odpoledne hasiči na místě pomocí pochodní odřízli rozdrcený vlak od zbytku vozidla, aby ho odvezli z kolejí a vyčistili místo nehody.

Zpoždění ve vlakové dopravě v zemi může dosáhnout až 3-4 hodiny. Podle železničních úředníků byste měli být připraveni na to, že tato zpoždění budou trvat nejméně tucet hodin.

Příčina nehody zatím nebyla potvrzena

Důstojník velitelského stanoviště zemského velitele státního hasičského sboru St.asp. Błażej Plichta uvedl, že k čelní srážce dvou vlaků došlo ve čtvrtek po 7. hodině ranní poblíž železniční stanice Gdynia Główna.

Železniční Railbus z Gdyně Główny do Helu narazil do boku odjíždějícího vlaku z Malborku do Gdyně Chylonia. Hasiči evakuovali dva lidi, kteří byli uvězněni ve vlaku. I přes relativně nízkou rychlost, kterou se vlaky pohybovaly, byla kabina strojvedoucího vlaku Regio zcela rozdrcena. Podle zemského policejního ředitelství v Gdaňsku jeden z vagonů spadl z kolejí a převrátil se na bok. V obou případech se jednalo o manévrovací přihrávky.

Zdroj: tvn24.pl