Čtyřleté dítě spadlo do studny v areálu mateřské školy

Žhavé aktuality/Ze světa

28.09.2023 | Zabierzowie/ Polsko
Čtyřleté dítě spadlo do studny v areálu mateřské školy

Čtyřletý chlapec, který ve čtvrtek 28.9.2023 odpoledne spadl do studny v jedné ze školek v Zabierzowě nedaleko Krakova, je mrtvý. Dítě, navzdory pokusům o jeho resuscitaci, nemohlo být zachráněno.

Jak informoval mladší kapitán Hubert Ciepły, tiskový mluvčí Malopolského hasičského sboru, služby obdržely informace o události v Zabierzówě u Krakova ve čtvrtek kolem 15:<>. Podle zprávy spadlo dítě do studny s vodou v mateřské škole.

Dítě spadlo do studny, je mrtvé

- Po příjezdu hasiči vytáhli ze studny čtyřleté dítě a okamžitě přistoupili spolu se záchranáři ke kardiopulmonální resuscitaci. Bohužel lékař, který dorazil na místo, potvrdil smrt - řekl Ciepły.

Jak informovala pomocná inspektorka Katarzyna Cisło z malopolské policie, před tragédií se čtyřletý kluk účastnil venkovních aktivit v mateřské škole. Není známo, zda chůvy viděly okamžik nehody, nebo zda chlapce našly až poté, co si všimly jeho nepřítomnosti.

"Zprávu jsme obdrželi asi v 15:16, lékař prohlásil smrt v 19:<>. Na místě je státní zástupce, všechny činnosti jsou prováděny pod jeho dohledem. V průběhu řízení prověříme, jak k této tragédii došlo a zda byla péče o děti prováděna řádným způsobem," řekl Cisło.

Zdroj: tvn24.pl