Do činžovního domu vjel odtahový vůz

Žhavé aktuality/Ze světa

24.10.2023 | Toruň/ Polsko
Do činžovního domu vjel odtahový vůz

Řidič odtahového vozu narazil do obytné budovy v Toruni (Kujavsko-pomořanské vojvodství). Podle policie narazil do kola kamionu ležícího na silnici, ztratil kontrolu nad vozidlem a narazil do činžovního domu. Evakuováno muselo být 14 lidí.

Incident se stal v úterý krátce před třetí hodinou ranní. Hasiči obdrželi hlášení o odtahovém voze, který narazil do obytného domu a krejčovské dílny v Szosa Chełmińska v Toruni.

Podle tvn24.pl mladší brigádní generálky Aleksandry Starowiczové, tiskové mluvčí městského ředitelství Státního hasičského záchranného sboru v Toruni, hasiči evakuovali 14 lidí, včetně tří dětí. Nikomu se nic nestalo.

- Pro tyto lidi je zajištěn autobus. Rozhodnutím stavebního dozoru byla celá stavba vyloučena z užívání do doby vypracování znaleckého posudku. Zásah hasičů spočíval především v evakuaci obyvatel a vytažení vozidla, uvedla.

Přejel kolo náklaďáku

Na místě pracovali policisté. Podle jejich zjištění 29letý řidič odtahového vozu narazil do kola kamionu ponechaného na silnici, v důsledku čehož byl vymrštěn z trati a narazil do budovy.

Odtahový vůz narazil do budovy v ToruniMonika Ziółkowska

- Z činžovního domu bylo evakuováno 14 osob. Nikdo nebyl zraněn. Řidič byl střízlivý, uvedla Dominika Bocianová, tisková mluvčí Městského policejního ředitelství v Toruni.

Odtahový vůz narazil do budovy v ToruniMonika Ziółkowska

Zdroj: tvn24.pl