Dva lidé zemřeli v Andalusii v důsledku řádění bouře

Žhavé aktuality/Ze světa

23.10.2023 | Španělsko
 Dva lidé zemřeli v Andalusii v důsledku řádění bouře

Dva muži zemřeli v Andalusii v důsledku četných spoušťí, které bouře Bernard způsobila. Jedna z obětí zemřela, když se vozidlo, ve kterém cestoval, převrátilo po sesuvu půdy na silnici do Arroyo Sequillo v Trigueros (Huelva), zatímco druhým je muž, jehož tělo bylo nalezeno na ulici ve městě Córdoba v neděli večer během větrné epizody.

Jak uvedlo provinční hasičské a záchranné konsorcium provincie Huelva, k události v Trigueros došlo tuto neděli ve 21:19, kdy vozidlo spadlo do příkopu, kde se napůl převrátilo poté, co oddělilo jednu ze zdí silnice. Jeho pasažér nebyl schopen vystoupit z vozidla.

Hasiči z konsorcia Huelva provedli tuto neděli od 16:00 více než třicet zásahů kvůli četným spoušťem, které bouře Bernard v provincii způsobuje.

Smrt v Córdobě kovovými pláty

Národní policie v Córdobě potvrdila, že smrt muže, který byl nalezen v neděli večer na chodníku na Calle Motril v Córdobě, byla důsledkem silného úderu, který utrpěly kovové desky, které spadly z budovy v důsledku bouře "Bernard".

To bylo potvrzeno policejními zdroji, které podrobně popsaly, že v pondělí kolem 00:30 hodin byl muž středního věku nalezen na veřejné silnici výše uvedené ulice, "pravděpodobně zemřel úderem", takže poté, co bylo tělo identifikováno a vyšetřovací skupina podnikla příslušné kroky, Bylo zjištěno, že šlo o náhodné úmrtí "bez jakýchkoli známek trestného činu" a v důsledku úderu deskami.

V této souvislosti starosta José María Bellido na tiskové konferenci prohlásil, že "nejpolitováníhodnější" na bouři jsou zranění osob, stejně jako v případě této události, a upřesnil, že "již došlo k zásahu hasičů a místní policie, kteří odstranili některé kovové desky a nechali je uložené na ulici, ustupují, aby nepřekáželi."

V tomto smyslu poukázal na to, že "v době, kdy se s nimi pracovalo a byly uloženy, nebyla tam žádná zesnulá osoba ani mrtvola", takže "to byla pozdější okolnost". V každém případě, "bez ohledu na okolnosti", radní vyjádřil soustrast rodině tváří v tvář "nešťastné události".

Na druhé straně byla ošetřena 17letá dívka, která byla zraněna s možnou zlomeninou stehenní kosti po pádu stromu na Calle Ángel de Saavedra tuto neděli ve 20:45.

Univerzita v Huelvě přerušuje výuku

Vládní tým univerzity v Huelvě souhlasil s tím, že v pondělí pozastaví veškerou výuku a administrativní činnost kvůli "vážným škodám", které v jejích zařízeních zanechal průchod bouře Bernard.

Očekává se, že během pondělního dne budou pokračovat v hodnocení utrpěných škod a provádění úklidových prací v postižených budovách, uvedla v prohlášení rektorka Onubense María Antonia Peña.

Bouře Bernard vstupuje do Andalusie silou

Stejně tak budou odstraněny všechny prvky, které by mohly vést ke ztrátě bezpečnosti při jeho činnosti. Obnovení běžné činnosti bude oznámeno, jakmile bude možné zaručit bezpečnost a odpovídající pracovní podmínky, uzavřela instituce.

Město Huelva zažilo v neděli odpoledne největší větrnou bouři za poslední roky s nárazy o rychlosti až 100 km/h, což spolu s intenzivním deštěm způsobilo, že se městské služby věnovaly stovkám událostí, které se zaměřily na odstraňování větví a padlých stromů a také na přesun kontejnerů.

Starostka Huelvy Pilar Mirandová poukázala na to, že "naštěstí po průchodu této nové bouře nedošlo k žádnému zranění osob, a to je vždy to nejdůležitější".

Ovlivněno více vlakových tras

Na druhou stranu silné poryvy větru vedly k několika incidentům v železniční dopravě v provincii Sevilla, kde vlak mimo jiné přejel spadlý strom na trati, což způsobilo zpoždění v pohybu konvojů.

Konkrétně nepříznivé povětrnostní podmínky vedly k přerušení železniční dopravy na úseku Utrera - Dos Hermanas (Sevilla), což ovlivňuje služby C1 Cercanías de Sevilla a vlaků na střední a dlouhé vzdálenosti, které spojují Cádiz se Sevillou, stejně jako regionální služby Sevilla - Osuna a Sevilla - Malaga.

Podle společnosti Renfe je železniční doprava na trati Sevilla-Huelva přerušena také na úseku La Palma del Condado-Huelva, což se týká vlaků Sevilla-Huelva a Alvia Madrid-Huelva Media Distancia. Společnost Renfe zřídila alternativní silniční dopravu mezi Huelvou a La Palma del Condado, aby zaručila služby cestujícím.

Předpověď

Na druhou stranu zadní vítr bouře "Bernard" zanechá toto pondělí srážky, které mohou být lokálně silné a trvalé na jihovýchodě a v oblastech údolí Guadalquivir.

Obloha je zatažená, zatažená až zatažená s vydatnými srážkami, občas doprovázená bouřkami, které mohou být lokálně silné a trvalé na jihovýchodě a v oblastech údolí Guadalquivir a méně pravděpodobné na dálném východě; Slábnoucí oblačnost a srážky v západní třetině za soumraku.

Vítr bude západní nebo jihozápadní, se silnými nárazy na východním pobřeží Středozemního moře a ve východních vyšších polohách.

Ve zbytku země bude bouře "Bernard" nadále ovlivňovat poloostrov v pondělí a podle předpovědi Státní meteorologické agentury (Aemet) vystaví 18 provincií v devíti autonomních oblastech riziku (žlutá) nebo významnému riziku (oranžová) kvůli větru, dešti a vlnám.

Během dne se očekává, že přes poloostrov bude ze západu na východ přecházet nová fronta, která na své cestě přes Španělsko zanechá několik míst s dešťovými srážkami. Déšť tak zasáhne zejména města Huesca, Zaragoza, Ávila, Soria, Guadalajara, Toledo, Lleida a Madrid, kde bude hrozit akumulace až 20 litrů na metr čtvereční za hodinu.

Zdroj: rtve.es