Dva požáry v jedné noci – žhář (19) chycen

Žhavé aktuality/Ze světa

28.03.2024 | Deutschlandsberg/ Rakousko
Dva požáry v jedné noci – žhář (19) chycen

Nyní byl Ohnivý ďábel chycen! Několik požárů během jedné noci a všechny v západoštýrském okrese Deutschlandsberg jsou prý jeho vinou.

Poté, co zhruba před týdnem vypukly dva požáry během jedné noci, policisté nyní vyšetřují podezřelého jako žháře. Devatenáctiletý mladík je podezřelý ze zapálení balíků slámy a přístřešku pro auto.

Již v noci 19. března se z neznámého důvodu vznítilo asi 50 balíků slámy na poli v obci Groß St. Florian v západním Štýrsku. Jen krátce nato vypukl další požár v Deutschlandsbergu, asi jedenáct kilometrů odtud. Kolem druhé hodiny ranní zachvátil velký přístřešek pro auto bytového domu v ulici Glashüttenstraße. Na místo bylo nasazeno více než 30 hasičů. Přístřešek pro auto však začal hořet a zcela shořel spolu se šesti vozidly a různými zařízeními uvnitř. Škoda se vyšplhala na několik set tisíc eur.

 

Ohnivý ďábel z nudy


Vyšetřování odhalilo, že požáry byly zřejmě založeny úmyslně. Tip získaný v průběhu výpovědi nakonec dovedl policisty k 19letému mladíkovi ze Západního Štýrska. Je podezřelý, že založil oba požáry. Během výslechu, který trval několik hodin, se mladík přiznal. Konkrétní motiv nedokázal uvést. To je pravděpodobně způsobeno jeho nudou.

Zdroj: heute.at