Florida: Náhlé silné turbulence 8 lidí hospitalizováno

Žhavé aktuality/Ze světa

26.09.2023 | Florida/ USA
Florida: Náhlé silné turbulence 8 lidí hospitalizováno

Let bezpečně přistál na Floridě, kde byli zdravotnickým personálem ošetřeny.

25.9.2023 Sedm zákazníků a jeden člen posádky byli převezeni do nemocnice poté, co se let společnosti JetBlue Airlines setkal s "náhlými silnými turbulencemi" brzy ráno v pondělí, když se blížil k Floridě, uvedly aerolinky.

Let 1256 z Guayaquilu v Ekvádoru bezpečně přistál na mezinárodním letišti Fort Lauderdale-Hollywood, kde se setkal se zdravotnickým personálem. Letadlo bylo od té doby vyřazeno z provozu, uvedla společnost JetBlue.

Národní rada pro bezpečnost dopravy a Federální letecká správa budou incident vyšetřovat, potvrdily agentury.

Minulý měsíc bylo 14 lidí zraněno poté, co letadlo Delta Air Lines zažilo náhlé turbulence při přiblížení k Atlantě. V srpnu byly zraněny dvě letušky poté, co let United Airlines z Newarku do Punta Cana zažil turbulence.

V loňském roce FAA zaznamenala  17 vážných zraněních souvisejících s turbulencemi - oproti 13 hlášeným vážným zraněním v roce 2019.

Zdroj: abcnews.go.com