Hasiči bojovali proti pekelné stodole

Žhavé aktuality/Ze světa

15.09.2023 | Mödring/ Rakousko
Hasiči bojovali proti pekelné stodole

V úterý 12.9.2023 večer byl v Mödringu v okrese Horn (Dolní Rakousko) velký kontingent záchranných složek. Stodola uprostřed vesnice byla v plamenech. Dokonce i hasiči ze vzdálenosti 35 kilometrů byli povoláni k boji s plameny v centru. "Náročná operace," zdůraznil velitel hasičského sboru Horn Sascha Drlo.

V úterý vypukl velký poplach ve waldviertelské čtvrti Horn. V centru Mödringu úplně vyhořela stodola. Přestože plameny byly metrové a mnohem vyšší než obvykle, hasičům se podařilo zabránit jejich rozšíření na obytnou budovu a sousední budovy v centru obce.

Žádné oběti
Podle prvotních zpráv nebyli při požáru zraněni ani lidé, ani zvířata. Podle poplachu byl na střeše stodoly solární systém, který by mohl vysvětlit výšku plamenů.

120 členů v akci
Operace se ukázala jako "absolutně obtížná, jak už to u požárů uprostřed centra města bývá," zdůraznil velitel hasičského sboru Horn Sascha Drlo a poukázal na pracnou výstavbu hasicího přívodu vody. V akci bylo jedenáct hasičských sborů se 120 členy, kteří bojovali s mořem plamenů stodoly a snažili se ochránit obytnou budovu a přilehlé další budovy.

Dokonce i hasiči z Waidhofenu an der Thaya přijeli ze vzdálenosti 35 kilometrů, jak je vidět na obrázcích. Skutečnost, že požár byl zalarmován ve velkém měřítku, se vyplatila. Bytový dům byl zachráněn před plameny a bylo také zabráněno jeho šíření do dalších budov. Stodola úplně vyhořela. Ve 22 hodin už byla bitva proti velkému moři plamenů vyhrána.

Zdroj foto: krone.at