Hasiči prohledávají sutiny po požáru

Žhavé aktuality/Ze světa

19.09.2023 | Kobyłka/Polsko
Hasiči prohledávají sutiny po požáru

Požár ve skladu se zábavní pyrotechnikou v Kobyłce u Varšavy vypukl ráno. Budova je silně poškozená, částečně zřícená. Hasičská akce skončila, hasiči prohledávají sutiny. Městské úřady apelovaly na obyvatele, aby zavřeli okna. Kvalitu ovzduší budou zkoumat pracovníci specializované laboratoře Státního hasičského záchranného sboru.

První informaci o požáru jsme dostali na Kontakt 24. "Silný výbuch v Kobyłce a výbuchy" - napsal náš čtenář. "Výbuch skladu zábavní pyrotechniky. Na křižovatce ulic Nadarzyńska a Bohaterów Ossowa, kolem 8.30" - upozornil další.

Uchazeč Jan Sobków z hasičského sboru ve Wołominu potvrdil, že budova, ve které se ohňostroj nachází, je v plamenech. - Jednotky jsou v provozu, v současné době pracuje na místě 8 hasičských sborů, další jsou k dispozici. Požár není pod kontrolou, elektrické vedení ztěžuje hasičům požár. Nejsou žádní zranění, majitel je na místě - řekl hasič asi v 9 hodin.

bdfkddyt.png

"Zřítilo se 50 procent budovy. V tuto chvíli hasíme požár, ale musíme jednat na dálku, protože je obtížné vstoupit do prasklé části budovy. S největší pravděpodobností nejsou žádní zranění - řekl okresní velitel hasičského sboru ve Wołominu Wiesław Drosio před 11:<>. Hasič uvedl, že příčinou požáru byl pravděpodobně výbuch plynu nebo zábavní pyrotechniky.

Před 13. hodinou nás uchazeč Jan Sobków z hasičského sboru ve Wołominu informoval, že požár byl uhašen. - Hasiči provádějí zásahy s těžkou technikou. Trosky jsou prohledávány, aby se zajistilo, že nejsou žádné oběti, řekl. Požádal také obyvatele, aby preventivně zavřeli okna. Dodal, že zásah hasičů může trvat ještě asi dvě hodiny.

Zničená budova

Artur Węgrzynowicz, reportér tvnwarszawa.pl, tam byl. Jak popsal, jedná se o oblast s hustou rodinnou zástavbou. "K výbuchu, o kterém obyvatelé mluvili, došlo, protože vidíte, jak moc je budova zničena. Část je zřícená, trosky jsou rozptýleny i na sousedních pozemcích - hlásil reportér kolem 10. hodiny. "Na této budově nevidím střechu, takže to určitě také bolelo," dodal.

q55x57vb.png

- Hasičská akce stále probíhá, účastní se jí asi 10 hasičských sborů, je zde policie a zdravotnický záchranný tým. Nejsou zraněny žádné osoby. Hasiči hlásí, že uvnitř budovy byla uskladněna zábavní pyrotechnika, byla zde hospodářská činnost. Situace je tak kontrolovaná, že se oheň již nešíří, probíhá přepad, dodal reportér.

Po 11. hodině dopoledne Węgrzynowicz oznámil, že hasičská operace skončila, ale hasiči stále pracují na místě. - Po uhašení můžete vidět velké škody, velká část budovy je zhroucená a zbytek je těžce poškozen. Cihly jsou roztroušeny na střeše sousední budovy, řekl.

Výzva obyvatelům

Městské úřady apelují na obyvatele, aby zavřeli okna a zůstali doma. "V souvislosti s požárem ve skladu zábavní pyrotechniky na Nadarzyńské ulici 37 v Kobyłce apeluje vrchní velitel hasičské akce, zástupce Státního hasičského sboru ve Wołomině, na obyvatele Kobyłky, aby neotevírali okna až do konce hasičské akce a kontrolovali chemické složení kouře unikající z ohně," uvedlo město Kobyłka na Facebooku.

Bylo doplněno, že chemické složení kouře určí pracovníci specializované laboratoře Státního hasičského záchranného sboru. Jak bylo zdůrazněno, obyvatelé Kobyłky budou informováni o výsledcích testů.

Jak dodal Węgrzynowicz, laboratoř uvedená ve zprávě již na místě pracuje.

Zdroj: tvn24.pl