Hasiči zachránili zatoulaného jelena

Žhavé aktuality/Ze světa

17.10.2023 | Vídeň/ Rakousko
Hasiči zachránili zatoulaného jelena

Dramatická záchranná operace ve Favoriten: Jelen uvízl v zábradlí a nemohl se pohnout dopředu ani dozadu. Hasiči pomohli zvířeti v nouzi.

Tento jelen měl smůlu: Zvíře bylo na mostě pro pěší přes A23, na městské turistické stezce 7. Cesta však právě skončila, ztracený čtyřnohý přítel uvízl v zábradlí mostu a nemohl se vyprostit.

Šťastný konec: Jelen byl osvobozen

Kolemjdoucí uviděli nešťastné zvíře a okamžitě zavolali vídeňské hasiče. Záchranné složky vyjely s hydraulickým rozmetadlem, které použily k rozebrání tyčí zábradlí. Předtím bylo zvíře přikryto dekou, aby se uklidnilo a chránilo.

S pomocí rozmetadla bylo možné jelena opatrně vyprostit. Poté byl okamžitě vyšetřen, zda není zraněn. Dobrou zprávou bylo, že nebezpečnou cestu přežil bez úhony a mohl být vypuštěn v nedaleké zalesněné oblasti, mimo dálnici.

Zdroj: heute.at