Hasiči zachraňují zlatého retrívra

Žhavé aktuality/Ze světa

03.10.2023 | Alicante/ Španělsko
Hasiči zachraňují zlatého retrívra

Hasiči z Alicante provedli minulý pátek velmi speciální záchranu. Tým profesionálů šel do Serra Gelada (Benidorm), aby zachránil psa, který byl "vyčerpaný" z chůze se svými majiteli v horách.

Během chůze se zlatý retrívr začal cítit unavený, což vedlo k akutní bolesti zadních nohou, které mu zabránily v pohybu. Tváří v tvář této situaci se jeho majitelé obrátili na záchranné služby a zjistili, že pes nemohl pokračovat v chůzi a majitelé neměli dostatek síly ho unést auta.

Vzhledem k choulostivému stavu psa se jeho rodina neúspěšně pokusila dostat ho do auta, proto byl hasičský tým povolán do oblasti, aby zasáhl s profesionálním vybavením při jeho záchraně.

Profesionálové použili nosítka a psí postroj, aby ho drželi na plošině, čímž přenesli psa do vozidla, jak ukázali na sociálních sítích. "Ať se to brzy uzdraví," popřáli zvířeti hasiči ve své úřední zprávě.

Tato scéna způsobila nekonečné komentáře na sítích: "To je placeno z daní, stejných daní, které podporují psa, který se používá při záchraně k záchraně lidí, a pak si nikdo nestěžuje. A zkuste nosit v náručí psa o váze 35-35 kg, uvidíme, jak dlouho vydržíte," brání se jeden z uživatelů.

Na druhou stranu někteří uživatelé internetu toto rozhodnutí ze strany majitelů kritizovali: "Bylo by mi trapné kvůli tomu zavolat hasiče," říká další uživatel.

Zdroj: usanews.net