Kamion spadl z dálničního mostu

Žhavé aktuality/Ze světa

21.11.2023 | A1/ Rakousko
Kamion spadl z dálničního mostu

V úterý ráno spadl kamion z mostu na západní dálnici a zcela byl zničen. V poledne probíhala rozsáhlá operace.

V úterý ráno došlo na dálnici A1 mezi St. Florianem a křižovatkou Linec k vážné dopravní nehodě kamionu. Na fotografiích z místa nehody jsou vidět zlomená svodidla, pod kterými je vidět roztržený přívěs v příkopu. Vedle něj je tahač, který je také zcela zničen.

Na místě nehody zasahovala v úterý krátce po poledni řada záchranných složek. Na místě zasahovali hasiči a záchranná služba.

Kamion se přehoupl přes násep, spadl asi 10 metrů a zastavil se v potoce. Dva pasažéři byli zraněni, jeden z nich vážně. Do nemocnice byla převezena vrtulníkem.

V úterý ráno došlo na Westautbahn k vážné nehodě kamionu. Návěs kamionu se zřítil přes most. Došlo k rozsáhlé operaci záchranných složek, dva lidé byli zraněni.

"Intenzivní a komplexní"

Záchranné práce popsali pomocníci jako "intenzivní a složité". Profesionální hasičský sbor z Lince podpořil hasičský sbor Steyr s jeřábovým vozidlem, v akci byli také dobrovolní hasiči z Ebelsbergu, policie, Asfinag a odtahová společnost.

Hlavním problémem byl únik asi 1 000 litrů paliva do sousedního Warmbachu, což mělo za následek značné znečištění životního prostředí. Hasiči se snažili šíření paliva zadržet. Spolková země Horní Rakousko vyslala odborníka. V plánu je odstranit zeminu kolem místa nehody bagrem.

Dva zranění v nemocnici

Nehoda se stala ve směru na Salcburk. Při srážce kamionu byli zraněni dva lidé, jeden z nich vážně, druhý zřejmě lehce. Oba byli převezeni na Keplerovu kliniku a do Úrazové nemocnice v Linci.

Rozsáhlá akce hasičů, záchranářů a policie

Ve směru na Salcburk byla odstavná silnice a pravý jízdní pruh uzavřeny, což rychle vedlo k rozsáhlým překážkám. Krátce po 12. hodině policie neměla k dispozici přesnější údaje o nehodě a její příčině. V každém případě by tentokrát nemělo být na vině počasí, protože v Horním Rakousku nedávno došlo k vážné havárii kvůli silnému dešti a aquaplaningu.

Zdroj: .heute.at