"Kde je můj vnuk?"

Žhavé aktuality/Ze světa

29.12.2023 | USA

Společnost Spirit Airlines vyšetřuje incident, při kterém

dítě uvízlo 260 km od domu své babičky.

Šestiletý chlapec, který cestoval na Vánoce navštívit svou babičku, byl špatně odlétnut a skončil 260 km daleko.

Místo toho, aby zamířil do Fort Myers, byl posazen do letadla směřujícího do města Orlando na střední Floridě.

Spirit Airlines tvrdí, že chlapce po celou dobu doprovázel zaměstnanec. Vyšetřuje, jak k incidentu došlo.

"Kde je můj vnuk?"

Když se jeho babička Maria Ramosová objevila ve čtvrtek na mezinárodním letišti na jihozápadní

Floridě, aby pozdravila svého vnuka, který letěl poprvé z Filadelfie, bylo jí řečeno, že není

v letadle společnosti Spirit Airlines.

"Běžela jsem do letadla k letušce a zeptala jsem se jí: 'Kde je můj vnuk? Byl vám předán ve Filadelfii?"

Řekla: 'Ne, neměl jsem s sebou žádné děti,'" řekl Ramos místní televizní stanici WINK News.

Pak jí zavolal její vnuk z letiště v Orlandu a řekl jí, že přistál.

Spirit Airlines incident vyšetřuje

Společnost Spirit Airlines ve svém prohlášení uvedla, že chlapec byl po celou dobu v péči a pod

dohledem zaměstnance letecké společnosti, i když byl nesprávně přijat na palubu letu do Orlanda.

Jakmile byla chyba odhalena, letecké společnosti o tom rodinu informovaly, uvádí se v prohlášení.

"Bezpečnost a odpovědnost za přepravu všech našich hostů bereme vážně a provádíme

interní vyšetřování," uvádí se v prohlášení. "Omlouváme se rodině za tento zážitek."

Spirit Airlines propustily agenta u brány, který posadil šestiletého chlapce bez doprovodu na špatný

let. Nezletilý nastoupil do letadla do Orlanda místo do Fort Myers.

Zdroj: euronews.com/travel, abcnews.go.com