Maďarsko otřáslo výbuchem: při policejní operaci zahynuli dva lidé

Žhavé aktuality/Ze světa

21.09.2023 | Ostrihom/ Maďarsko
Maďarsko otřáslo výbuchem: při policejní operaci zahynuli dva lidé

Došlo k výbuchu a jeden řidič TEK přišel o život, několik jich bylo zraněno v rodinném domě v Ostřihomi. Po tragédii navštívil místo také ministr vnitra a ředitel TEK.

Při incidentu v rodinném domě v Ostřihomimi zemřel zaměstnanec protiteroristického centra (TEK). První zprávy byly, že zemřel policista.

Předpokládá se, že policie a hasiči přišli k domu na okraji Ostřihomi s urychlým nasazením kvůli výhružné zprávě. Hrozba - podezřelá osoba pak odpálila neznámý objekt, pravděpodobně plynovou láhev, a na místě bylo zraněno dalších 6-7 lidí.

Podle našich informací jsou zranění také lidé z TEK, zranění tří z nich jsou vážná.

Jsme informováni, že pachatel zemřel.

Okresní státní zastupitelství Komárom-Esztergom zahájilo vyšetřování násilí proti úřední osobě.

Na místě podle zpráv a nahrávek je v oblasti mnoho policejních a sanitních vozů. Policejní akce stále probíhá a policie stále přijíždí, aby oblast zabezpečila. Oblast byla uzavřena v kruhu několika set metrů.

©

Kolem osmé hodiny opustilo místo několik sanitek převážejících zraněné. Víme, že několik zraněných bylo převezeno do nemocnice Vaszary Kolos v Ostřihomi, kde byla uvolněna lůžka a lékaři byli povoláni k ošetření, zatímco jiní byli převezeni do nemocnice Honvéd v Budapešti.

©

Podle neoficiálních informací začal muž s narušenou myslí vyhrožovat, že vybuchne v časných ranních hodinách. Podle oficiálního protokolu byli zaměstnanci protiteroristického centra upozorněni na scénu a vyjednavač rukojmí, který s nimi dorazil, se snažil přesvědčit stále agresivnějšího muže, aby se vzdal svých záměrů, ale bez úspěchu.

Zpravodaj veřejných médií informoval o zprávách v tisku, že muž odpálil plynovou lahev tím, že pokropil okolí benzínem.

Pracovníci z TEK měli s mužem několik rozhovorů a nakonec vyrazili dveře. A v tu chvíli se vyhodil do povětří.

Krátce před půl desátou večer vydala parlamentní skupina Fidesz prohlášení, v němž uvedla, že je šokována, když se dozvěděla o výbuchu, ke kterému došlo ve středu večer v Ostřihomi, a prakticky potvrdila informaci, že obětí toho, co se stalo, byl policista. "Skupina Fidesz vyjadřuje soustrast rodině policisty, který zemřel během operace, a přeje zraněným rychlé uzdravení," napsali.

Později předseda vlády také vyjádřil soustrast na svém účtu na sociálních sítích:

Těsně před tři čtvrtě desátou hlásili naši korespondenti, že na místo nadále přijíždějí policisté, hasiči a další muži z TEK.

©

Krátce po půlnoci vydala ústřední vyšetřovací prokuratura prohlášení, v němž potvrdila, že při výbuchu zemřel zaměstnanec TEK a jedenáct policistů a hasičů bylo zraněno.

Pachatel podle primárních údajů také zemřel při výbuchu.

Uvedli také, že vyšetřují několik trestných činů zabití úředníků.

Zdroj: hvg.hu