Matka s dítětem resuscitována po požáru domu

Žhavé aktuality/Ze světa

21.11.2023 | Vídeň/ Rakousko
Matka s dítětem resuscitována po požáru domu

V pondělí probíhala ve Vídni hasičská akce, při které musela být ze zakouřeného výtahu vyproštěna žena s malým dítětem.

Podle vídeňského hasičského sboru došlo k incidentu kolem 13:15 ve Vídni-Floridsdorfu. V té době bylo přijato tísňové volání ve zpravodajském středisku vídeňského profesionálního hasičského sboru. V budově v Leopold-Ferstl-Gasse vypukl požár. Díky blízkosti místa zásahu k hasičské stanici Am Spitz mohli první hasiči začít s požárem na místě již několik minut po obdržení hlášení.

Matka s dítětem vysvobozeni ze zakouřeného výtahu

Schodiště už bylo plné kouře a v zakouřené kabině výtahu byla uvězněna 42letá matka s desetiměsíčním synem. Oba byli okamžitě vyproštěni z výtahu a převezeni do bezpečné oblasti. Tam museli být oba resuscitováni silami profesionálních hasičů a profesionální záchranné služby.

Po neodkladném lékařském ošetření byli odvezeni dvěma záchranářskými vrtulníky. Během záchranné akce utrpěli tři hasiči otravu kouřem a byli na místě ošetřeni vídeňskou profesionální záchrannou službou. Ostatním hasičům se podařilo požár uhasit pod dýchací ochranou. Do akce se zapojily desítky hasičů s více než deseti zásahovými vozidly, různé týmy vídeňské profesionální záchranné služby a dva vrtulníky.

Zdroj: heute.at