Mexiko: 7 mrtvých po zřícení střechy

Žhavé aktuality/Ze světa

02.10.2023 | Madero/ Mexiko
Mexiko: 7 mrtvých po zřícení střechy

Sedm lidí zemřelo po nedělním zřícení střechy kostela v Mexiku, podle místních úřadů.

Neštěstí, které se stalo v kostele Iglesia Santa Cruz, katolickém kostele v Madero, Tamaulipas, Mexiko, potvrdili mexičtí úředníci. V té době se slavil křest za účasti přibližně 100 lidí.

Po tragické nehodě vydala Tamaulipasova vláda prohlášení, v němž potvrdila zřícení kostela a celkový počet obětí.

"Dnes ve 2:18 došlo ke zřícení střechy kostela sv. Kříže v Cd. Madero, pravděpodobně kvůli selhání jeho struktury, dorazily na místo také bezpečnostní a civilní ochranné korporace, kromě obecních úřadů, které se od té chvíle starají o situaci," uvádí se v prohlášení.

"Po této nehodě je bohužel potvrzena smrt 7 lidí, navíc bylo zachráněno 10 lidí, kteří jsou zraněni a byli převezeni do nemocnic, 3 do civilní nemocnice a zbývajících 7 do všeobecné nemocnice Dr. Carlos Canseco. Odstraňování trosek pokračuje kvůli záchranným pracím," pokračuje prohlášení.

"Guvernér Américo Villarreal Anaya pověřil generálního tajemníka vlády, koordinátora civilní ochrany státu a orgány zdravotnictví, aby se vydali na místo událostí, koordinovali práci a osobně se starali o postižené rodiny."

Federální a státní bezpečnostní síly, civilní ochrana a záchranné společnosti jsou podle úředníků na místě.

Zdroj: abcnews.go.com