Muž urážel hasiče a nepustil je do domu

Žhavé aktuality/Ze světa

24.10.2023 | Oberwaltersdorf/ Rakousko
Muž urážel hasiče a nepustil je do domu

V úterý ráno musela policie v Oberwaltersdorfu (Baden) podpořit hasiče a záchranáře během operace. Pozorná žena nahlásila požár na sousedním pozemku. Podle informací viděla souseda, jak vyhazuje něco hořícího z okna, načež byl vidět blesk.

Sousedé zalarmovali záchrannou službu.
Hasiči požár uhasili.
Thomas Lenger
Majitel domu nepustil hasiče do domu a nadával jim.
Thomas Lenger
Na to byla upozorněna i policie.
1/4

Popelnice v plamenech

Hasiči museli uhasit hořící popelnici před domem. Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, zda hoří i uvnitř domu, snažili se hasiči dostat do budovy. Majitel domu ale nespolupracoval. A nepustil záchranné služby do domu.

Podle informací urazil záchrannou službu. Zavolali policii o pomoc. Policistům se nakonec podařilo kontaktovat majitele domu kuchyňským oknem. Společně s rodinným příslušníkem muže se ho policistům podařilo přesvědčit, aby do domu pustil záchrannou službu. Nakonec se hasičům podařilo provést následnou kontrolu a muž byl záchrannou službou převezen do nemocnice.

Před dvěma lety došlo k podobnému incidentu s tímto mužem, který si v té době vyžádal zásah speciální jednotky Cobra, aby ho dostala z domu - více:

Oběť požáru zaútočila na záchranáře, Cobra se musela zasahovat

Velkolepé scény v Oberwaltersdorfu: Oběť požáru zaútočila na své zachránce, musela přijet elitní jednotka Cobra.

07.06.2021, 20:55

72dlt7gv.png

Neuvěřitelné scény v Oberwaltersdorfu (Bádensko): Cyklisté si v pondělí všimli kouře vycházejícího z domu a okamžitě zalarmovali záchrannou službu.

Ochrana dýchacích maskách napadena

Na místo dorazilo několik hasičských sborů okresu (Oberwaltersdorf, Trumau, Ebreichsdorf, Oeynhausen). "Když jsme přijeli, energicky jsme zaklepali na dveře, teprve pak nám otevřeli dveře a my jsme konečně pronikli dovnitř s ochranou dýchacích cest," řekl vedoucí zásahu Patrick Kospach z hasičského sboru v Oberwaltersdorfu.
1/9
Požár v oblasti pohovky byl rychle uhašen, a proto nebyl primárním problémem. Obyvatel byl ale vůči záchranářům extrémně agresivní. "Náš tým dýchacího přístroje okamžitě odložil hadicové vedení a odtáhl se. Muž vzal hadici, vyhodil ji z budovy, zablokoval vchodové dveře a zabarikádoval se v domě," pokračuje velitel zásahu.

Kobra zaútočila

Hasiči zaklepali, nakonec zkusili štěstí i policisté, ale muž nereagoval. Vzhledem k nepřehledné situaci se musela nastěhovat elitní jednotka Cobra. Kobra vtrhla do domu dveřmi na terasu a podařilo se jí muže zatknout.

Muž byl vynesen ven s obličejem černým jako uhel a poté převezen do nemocnice. Teprve poté mohli hasiči vyhledat případné žhavé uhlíky a požár uhasit. Příčina požáru je nejasná.

Zdroj: heute.at