Nešťastné ráno na silnicích: Dvě děti srazilo auto na přechodu pro chodce

Žhavé aktuality/Ze světa

16.01.2024 | ŽIAR NAD HRONOM/ Slovensko
Nešťastné ráno na silnicích: Dvě děti srazilo auto na přechodu pro chodce

ŽIAR NAD HRONOM / V úterý 16. ledna ráno srazilo auto na přechodu pro chodce v ulici M. Chrástek v Žiaru nad Hronomem dvě děti. Informovalo o tom operační středisko Krajského ředitelství hasičského záchranného sboru v Banské Bystrici.

Podle informací TV JOJ Jednalo se o dvě dívky ve věku 7 a 13 let, které právě odešly do školy. "Operační středisko Zdravotnické záchranné služby Slovenské republiky vyslalo sanitku k dopravní nehodě dvou nezletilých dětí. Oba byli neviditelně zraněni. Záchranáři je převezli na pozorování do nemocnice v Žiaru nad Hronom," uvedla Alena Krčová, tisková mluvčí operačního střediska ZZS SR.

Nehodu pravděpodobně způsobilo počasí a neošetřené silnice. Řidič auta dostal smyk a děti na přechodu zachytil. "Podle předběžných zjištění z místa nehody řidič osobního automobilu nebrzdil a čelem narazil do projíždějících nezletilých chodců," uvedla mluvčí banskobystrické krajské policie Petra Kováčiková.

S lehkými zraněními byli převezeni do nemocnice s předpokládanou dobou ošetření až deset dní. Na místě zasahovali čtyři hasiči s jedním vozidlem.
"Alkohol u řidiče zjištěn nebyl. Okolnosti nehody, přesná příčina a míra zavinění jsou v šetření," dodala policejní mluvčí.

noviny.sk