Obrazy biblické zkázy v Magnesii

Žhavé aktuality/Ze světa

05.09.2023 | Řecko

5.9.2023 Obrazy biblické zkázy vidí obyvatelé Volosu a Magnesie obecně, protože průchod špatného počasí Daniel je katastrofální. Povodně smetou vše, co je před nimi, zatímco jeden člověk přišel o život a další se pohřešuje.

Starší farmář, v současné době neidentifikovaný, se stal obětí bezprecedentního špatného počasí v oblasti Ano Volos, které smetlo Volos a Magnesia, který byl rozdrcen zdí, která ustoupila pod tlakem, kvůli velkému množství vody, v širší oblasti Ano Volos, když se snažil v bouři dosáhnout místa, kde jeho stádo ovcí mělo.

Na místo přispěchala sanitka EKAV, nešťastníka vyzvedla, ale již byl mrtvý. Zemřel na mnohočetná zranění v důsledku zřícení ze suti zdi.

Současně probíhá vyšetřování hasičského sboru a civilní ochrany obce Volos pro pohřešovanou starší osobu. Jeho vozidlo smetl potok, který se kvůli přívalovým dešťům rozvodnil.

Tým EMAK a hasičského sboru spolu s týmem obce Volos je na místě a provádí vyšetřování, aby ho našel.

Pohřešované osoby na Pelionu

Zároveň podle Metea zůstává v pasti asi 110 obyvatel a turistů v Agios Ioannis Pelion, včetně jejich vozidel.

Ve skutečnosti obyvatel Agios Ioannis, Pelion, požádal o pomoc prostřednictvím SKAI a stěžoval si, že nemají pomoc. Řekl také, že voda smetla auta a hodila je do moře a že v turistické oblasti je mnoho lidí v hotelech a domech v ohrožení.

Podle viceprezidenta asociace hoteliérů Magnesia Vasilise Karaoulanise je oblast bez elektřiny a telefonu, zatímco hladina vody v domech a hotelech překročila 1,5 metru.

"V Agios Ioannis Pelion je vážný problém,
řeky se protrhly a vstoupily do hotelů a hladina v nich nebezpečně stoupá, přes 1,5 metru, což má turisty uvnitř, obrovské škody, přerušené telefony a elektřinu, prosím, informujte hasiče, okamžitou potřebu vylézt na obrovské katastrofy ..."

Velmi vážné problémy byly způsobeny rozsáhlým průchodem špatného počasí
 Daniel v nemocnici Volos, protože se zdá, že voda vstupuje do oddělení s chemoterapií. Podle poslední aktualizace byla místnost, kde probíhá rafinace chemoterapeutických léků, zaplavena, což mělo za následek, že 18 plánovaných ošetření se nekonal.

18 odložených ošetření bude podle nemocnice provedeno 6.9.2023, s náhradním strojem na jednotce, který byl získán z daru IOM mezinárodní organizací pro migraci.

"Nemáme žádné informace, kam mohou být pacienti převezeni, zatímco problém se nachází v oblasti nemocnice, kde
jsou chemoterapeutické léky skladovány a je plná vody," řekl ERT prezident Asociace pracovníků nemocnice Volos Konstantinos Mindrinos.

«Voda se neustále nalévá do chemoterapeutického oddělení. Na odděleních pacientů není problém, zatímco pracovníci ochrannými pomůckami stroje zakrývali, aby nedošlo k poškození," dodal.

"Představte si nemocnici, kde kapou stropy, padají falešné stropy a omítkyJe to bezprecedentní situace."

Zdroj: ethnos.gr