Obrazy biblické zkázy v Řecku

Žhavé aktuality/Ze světa

06.09.2023 | Řecko
Obrazy biblické zkázy v Řecku

Hodiny utrpení pro 100 obyvatel Sotirio v Larisse, kteří jsou kvůli neuvěřitelnému množství vody v širší oblasti uvězněni v komunitě vesnice.

V pasti šokuje, když mluví k onlarissa.gr z místa katastrofy. "Celá vesnice je uvězněna v budově obce. Hasičský záchranný sbor byl odvolán. Mohou sem přiletět pouze lodě a vrtulníky. Traktory nemohou pokračovat. Jsou nebezpeční, utopíme se," řekl a požádal o pomoc.

Dříve farmáři v oblasti vyšli do ulic, aby pomohli se svými traktory a "fagany", s nimiž dokonce vyprostili několik lidí a dopravili je do budovy komunity.

Text fcb překlad:

⚠️⚡️SOS SOS ⚡️⚠️
🆘 Jsou uvězněni a starší se zdravotními problémy, kde potřebují pomoc a převoz do nejbližšího zdravotního střediska nebo nemocnice
⚠️Záchranná oblast Larissa  SDÍLEJTE

Silné bouře se v současné době vyskytují v mnoha oblastech Attiky s videem odhalujícím závažnost tohoto jevu.

Problémy se vyskytly také v metru, protože krátce po 17:30 vlaky nezastavily na stanici Evangelismos, zatímco o něco později byla stanice uzavřena kvůli přítoku vody. V Kerameikosu je problém s elektřinou. Problémy s dodávkami elektřiny jsou také v Kolonosu a Pentelí

V Kipoupoli byly zaplaveny silnice. Voda klesá z hory k divadlu Petra. Pohyb vozidel je velmi obtížný.

Akumulace vody na ulici Vasilissis Sofias ve výšce aténské koncertní síně
Silná bouře, která zasáhla centrum Atén, způsobila, že se voda nahromadila v ulici Vasilissis Sofias ve výšce koncertní síně.

O situaci svědčí následující video zveřejněné na facebooku.

Silná bouře na Mesogeion Avenue

Špatné počasí Daniel: To také dosáhlo Attiky s silnými bouřemi a blesky - Řeky silnice

Špatné počasí Daniel dnes dorazil do Attiky, kde v hlavní městě v této době došlo k silným dešťům a bleskům.

V centru a konkrétně v oblasti Omonia máme výpadek proudu a není známo, kdy bude zprovozněn.

Podle
 aktualizovaného nouzového meteorologického bulletinu HNMS dojde ve středu k dočasným intenzivním jevům na východním a jižním Peloponésu, ve střední Makedonii (hlavně prefektury Pieria, Imathia a Chalkidiki) a v Attice (hlavně jižní přímořské a pobřežní části), stejně jako na západní Krétě, v západních částech Kyklad a Epiru. V těchto oblastech budou jevy postupně slábnout pozdě v noci a zejména během noci.

Silné dopravní zácpy jsou podle dopravní policie pozorovány na řadě hlavních silnic.

• Athény-Lamia (přestupní stanice z Kalyftaki do Athén) – Ipsos Attiki Odos
  • Alexandras
  • Mesogeion - IPSOS AG.PARASKEVIS
  • Kifisias Avenue (vzestup) - OD KATEHAKI K IPSOS FILOTHEI
  • Céva. Konstantinou – KATHODOS
  • Kallirrois
  • Akademie
  • Univerzita
  • Etapa
  • Céva. Amálie

Velké problémy ve veřejné dopravě - povodně v metru a ISAP

Pod tíhou vody, jedna za druhou, kolabuje veřejná doprava. V současné době zůstává stanice metra Evangelismos dočasně uzavřena kvůli přítoku vody v horní úrovni stanice z entrances.As informován STASY, vlaky projíždějí stanicí bez zastavení.

Zaplavena je také část sítě linky 1 (elektrická dráha). Doprava je dočasně prováděna na úsecích Peraia - Tavros a Omonia - Kifissia kvůli velkému množství vody vstupující do trati na úseku Monastiraki - Thissio.

Nová zpráva 112 ve Fthiotida -Doprava je zakázána v obci Lamia

112 posílá nový vzkaz občanům obce Lamia, Fthiotida, kvůli špatnému počasí Daniel.

Obléhá ze všech svých míst město Lamia, protože všechny bystřiny se vzdouvaly, ulice byly zaplaveny a nyní se dokonce i jeho náměstí změnila v jezera. Před nedávnem byl rozhodnutím D.D. of Fthiotida zakázán provoz jakéhokoli automobilu v rámci obce Lamia, protože doprava je nyní zablokována, zatímco příslušná zpráva byla odeslána 112.

Je charakteristické, že lidové náměstí Lamia shromažďuje velkou část dešťové vody ze severní části města, což má za následek, že výška vody překročila 40 stupňů a je nemožné, aby automobily cirkulovaly.

Nová zpráva 112 uvádí, že na základě nařízení společnosti ELAS je provoz vozidel v obci Lamia ve Fthiotidě zakázán z důvodu vývoje nebezpečných jevů.

Dříve 112 připomněl, že opatření a zákazy vycházení vydané pro vaši oblast jsou stále v platnosti pro příštích 24 hodin kvůli nebezpečným povětrnostním jevům v Pieria, Thesálii, Sporadách, Euboii, Fthiotidě.

Obtížná situace v Lamii kvůli špatnému počasí Daniel
Kolem města na silnici do nemocnice byla doprava přerušena vodou, která pokryla silnici a v této době je přístup do nemocnice téměř nemožný a je prováděn pouze velkými vozidly.

Před nedávnem se zastavil průjezd automobilů z dálnice Atény-Lamia na silnici Lamia-Domokos a do severního Řecka, protože proudy východně od města Lamia se přelily, pokryly silnice a změnily je v řeky, což mělo za následek, že dopravní policie zastavila dopravu.

Na silnici Lamia Karpenisi je nemožné, aby se auta pohybovala. Na třech místech vytryskly bystřiny a pokryly silnici, myslím tím, že intenzita vody unášené proudy směrem k Spercheios se zvyšuje.

Velké škody na vesnicích v blízkosti Lamia způsobené špatným počasím Daniel
Škody na vesnicích západně od Lamie jsou obrovské, protože bystřiny zanesly obrovské množství sedimentů do roviny a zničily úrodu.

Desítky hasičů s vozidly nebo se snažili čerpat denně, měli zasáhnout a vyprostit vozidla ležící v jezerech vody.

Současně jsou všichni zaměstnanci obce Lamia se stroji v kritických bodech a snaží se zasáhnout v kritických případech, zatímco desítky policistů jsou v přívalovém dešti v kritických místech a odklánějí dopravu, aby neohrozili nic netušící řidiče.

Řeka Spercheios se nebezpečně vzdouvá a obyvatelé a podniky na jižní straně města, kde se rozvodňuje, když Spercheios opouští její břehy, již začali odstraňovat buď zvířata nebo jejich auta, ale také odjíždějí do bezpečí, aby nebyli uvězněni vodou.

Zdroj foto a videa: ethnos.gr, iefimerida.gr