Požár na drůbeží farmě

Žhavé aktuality/Ze světa

17.09.2023 | Krąpiel/ Polsko
Požár na drůbeží farmě

12 jednotek hasičů bojovalo s požárem drůbežárny v Krąpielu (Západopomořanské vojvodství). - Jedna osoba byla lehce zraněna. Bohužel při incidentu zemřela drtivá většina zvířat - říká mladší brigádní generál Tomasz Kubiak ze štětínského zemského velitelství Státního hasičského záchranného sboru.

Hasiči přijali výzvu v neděli 17.9.2023 krátce po 9. hodině ranní. - Jedná se o velký požár, dva kurníky byly v plamenech, ve kterých bylo celkem více než 60 <> kuřat - řekl Ml. Brigádní generál Kubiak. Dodal, že šest zemědělských pracovníků se evakuovalo ještě před příjezdem stráží. "Jedna z nich byla zraněna, má lehké popáleniny na rukou," dodal hasič.

Jak řekl, do akce se zapojilo 12 týmů Státního hasičského sboru a Sboru dobrovolných hasičů.

- Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Vybrali jsme vhodné síly a prostředky a účinně jsme se dostali ke zdroji plamenů - řekl mladší brigádní generál Tomasz Kubiak ze štětínského zemského velitelství Státního hasičského záchranného sboru.

Většina zvířat je mrtvá

Hasič poukazuje na to, že drtivá většina kuřat při incidentu uhynula, požár nepřežila.

- Ztráty budou posouzeny majitelem. Bohužel tyto typy událostí obvykle končí tímto způsobem. Mluvíme o velmi velkých, průmyslových kurnících," řekl hasič.

Zdroj foto: tvn24.pl