Požár výrobní haly, zaměstnanci evakuováni před příjezdem hasičů

Žhavé aktuality/Ze světa

03.10.2023 | Szczecin/ Polsko
Požár výrobní haly, zaměstnanci evakuováni před příjezdem hasičů

14 dobrovolných a státních jednotek hasičů uhasilo požár ve výrobní hale ve Stargardu dnes v noci. Požár se objevil kolem 2. hodiny. Zaměstnancům se podařilo evakuovat ještě před příjezdem služeb.

Hasiči přijali informace o požáru ve výrobní hale na ulici Gdyně ve Stargardu po 2. hodině ranní. Když dorazili, hala byla úplně v plamenech.

Podle kapitána Tomasze Kubiaka, tiskového mluvčího zemského velitele Státního hasičského sboru ve Štětíně, bylo před příjezdem složek evakuováno osm zaměstnanců. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Po několika hodinách hašení požáru se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Na jeho hašení se podíleli jak profesionální hasiči ze Stargardu, tak dobrovolníci z Kobylanky, Żarówa, Gogolewa a Grzędzice. Na místě pracovalo celkem 14 jednotek.

Probíhá odhad škod a určení příčin vzniku požáru.

Zdroj: tvn24.pl