Požáry na Madeiře jsou ve fázi následků a dozoru

Žhavé aktuality/Ze světa

16.10.2023 | Madeira/ Portugalsko
Požáry na Madeiře jsou ve fázi následků a dozoru

Všechna ohniska požárů na západním a severním pobřeží Madeiry jsou ve fázi následků a dohledu, oznámila dnes regionální služba civilní ochrany a dodala, že na místě zůstává 55 hasičů.

V tuto chvíli jsou všechna ohniska požárů ve fázi následků a aktivního dohledu v obcích Calheta, Ribeira Brava, Câmara de Lobos (západní zóna) a Porto Moniz (severní pobřeží)," uvedla civilní ochrana v prohlášení vydaném kolem 11:00.

"Ozbrojené síly a GNR pokračují v posilování sledovacích a hlídkových akcí na jihu a západě Madeiry," uvedla civilní ochrana.

Podle Regionální služby civilní ochrany Madeiry bylo od 4. října zaznamenáno několik požárů v obcích Ribeira Brava, Ponta do Sol, Câmara de Lobos a Calheta, které se všechny nacházejí na západě ostrova, a také v obci Porto Moniz na severním pobřeží.

Nejničivější požár vypukl ve středu ve farnosti Prazeres v Calhetě a poté se rozšířil do sousední obce Porto Moniz.

Podezřelý ze založení lesního požáru v obci Calheta, kterého v pátek zadržela soudní policie in flagrante delicto, byl v sobotu vyslechnut u soudu a byl vzat do vazby, což bylo donucovací opatření nahrazeno internací ústavu pro duševně choré.

noticiasaominuto.com