Při dopravní nehodě zemřeli dva hasiči

Žhavé aktuality/Ze světa

20.09.2023 | Żukow/ Polsko
Při dopravní nehodě zemřeli dva hasiči

Prokuratura vyšetřuje nehodu hasičského vozu sboru dobrovolných hasičů ze Żukowa (Pomořské vojvodství). Dva hasiči zemřeli. Vozidlo, které jelo na návěstidla, se zachytilo o návěs nákladního automobilu a převrátilo se na bok. Podle prokuratury bude řidič, který auto řídil, vyslýchán po propuštění nemocnice.

Nehoda se stala v pátek (15. září) ráno. Hasičský vůz OSP Żukowo, jedoucí na signály k nehodě v nedalekém městě. Jak původně určila policie, během jízdy - s největší pravděpodobností se chtěl vyhnout ostrovu - zahákl se za návěs kamionu a pak se převrátil na bok. V důsledku toho zemřeli dva hasiči.

Shromažďují se důkazy

Ve středu 20.9.2023 informovala prokuratura, v rámci vyšetřování tohoto incidentu probíhá shromažďování důkazů. Řízení je vedeno ve směru dopravní nehody. V pondělí byla provedena pitva těl zesnulých hasičů.

- Byla také provedena kontrola obou vozidel, která byla zapojena do této události. Čekáme na vypracování stanoviska k technickému stavu. Vyšetřovatelé zajistili kamerový systém. V tomto případě jsou plánována vyslýchání ůčastníků, včetně řidiče vozidla TSO, kteří se podíleli na nehodě - řekla PAP mluvčí prokuratury okresního státního zastupitelství v Gdaňsku Grażyna Wawryniuk.

V rozhovoru Wawryniuk dodal, že vyšetřovatelé vyslechnou zraněného hasiče, který řídil auto poté, co opustí nemocnici. Řidič kamionu, který byl nezraněn, byl bezprostředně po incidentu vyslechnut.

Ve středu 20.9.2023 se konají pohřby zesnulých hasičů.

Zdroj: tvn24.pl,