Při havárii vrtulníku v Turecku se pohřešují tři hasiči

Žhavé aktuality/Ze světa

17.09.2023 | Izmir/ Turecko
Při havárii vrtulníku v Turecku se pohřešují tři hasiči

Vrtulník narazil do vodní nádrže poblíž Izmiru.

Turečtí potápěči v neděli 17.9.2023 pátrali po třech hasičích, kteří se ztratili, když se jejich vrtulník zřítil do vodní nádrže poblíž západního letoviska Izmir.

Ministr zemědělství a lesnictví Ibrahim Yumakli uvedl, že vrtulník se v sobotu večer zřítil, když nabíral vodu, aby uhasil lesní požár.

Vrtulníkový tým zahrnoval tři kyrgyzské státní příslušníky a jednoho Turka. Jeden z kyrgyzských státních příslušníků byl zachráněn a v dobrém stavu převezen do nemocnice.

"Potápěči identifikovali trosky," řekl Yumakli v televizním projevu.

"V tuto chvíli nemohou vidět nic jasného, protože viditelnost je velmi nízká."

Globální oteplování způsobené emisemi skleníkových plynů způsobenými člověkem mění vzorce počasí a přispívá k dlouholetému suchu v oblastech Turecka.

Turecko nasměrovalo zdroje do svého úsilí o reakci na mimořádné situace poté, co bylo v roce 2021 zasaženo ničivými požáry, které zabily devět lidí a zvýšily politický tlak na prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Erdogan reagoval tím, že prosadil opožděnou ratifikaci Pařížské klimatické dohody Tureckem a investoval do nových hasičských letadel a vrtulníků.

Zdroj foto: timesofmalta.com