Prorazil zátarasy a vjel do kanálu

Žhavé aktuality/Ze světa

22.11.2023 | Nowy Orzechów/ Polsko
Prorazil zátarasy a vjel do kanálu

46letý řidič kamionu ztratil kontrolu nad svým vozidlem v Nowém Orzechowě (Lubelské vojvodství) a sjel do kanálu. Při přepravě fosilního odpadu, z nichž část byla roztroušena po náspu, vzniklo nebezpečí pro životní prostředí. Na pomoc přispěchali hasiči.

V úterý (21. listopadu) před 20. hodinou obdržely služby hlášení, že nákladní automobil prorazil zábradlí mostu a spadl do kanálu Wieprz-Krzna v Nowém Orzechowě.

Podle rotmistryně Anny Borowikové z okresního policejního ředitelství v Parczewu 46letý řidič nepřizpůsobil rychlost podmínkám na silnici.

Náklaďák vjel do kanálukpt. Aleksander Boże/ KP Státního hasičského sboru v Parczewu
Z vozidla se mu podařilo vystoupit

- Muž byl střízlivý a nepotřeboval lékařské ošetření. Byla mu uložena pokuta," řekl policista.

Auto bylo částečně ponořené ve voděkpt. Aleksander Boże/ KP Státního hasičského sboru v Parczewu
Když na místo dorazili první hasiči, byl kamion i s přívěsem částečně ponořen ve vodě. Řidič se dokázal z vozidla dostat sám.

Na místě zasahovala specializovaná technická záchranná skupina z Lublinukpt. Aleksander Boże/ KP Státního hasičského sboru v Parczewu
Přepravovaný fosilní odpad

"Automobil stojící ve vodě způsoboval riziko úniku provozních kapalin a motorové nafty. Bylo také zjištěno, že nákladní automobil převážel fosilní odpad, z nichž některé byly roztroušeny na nábřeží kanálu. Kvůli ohrožení životního prostředí bylo rozhodnuto o odstranění soupravy z kanalizace" – píše v e-mailu kapitán Aleksander Bożez z okresního ředitelství Státního hasičského sboru v Parczewu.

Hasiči odstranili části poškozené bariérykpt. Aleksander Boże/ KP Státního hasičského sboru v Parczewu

Hasiči na kanálu zřídili vysoušecí bariéru, zajistili nádrž hydraulického oleje a odstranili části poškozené bariéry pohlcující energii.

Na místo se dostavila také specializovaná technická záchranná skupina z Lublinu, která pomocí těžké techniky vytáhla kamion z vody.

Na místo bylo vysláno 13 hasičských a záchranářských vozidel a 41 hasičů.

Podařilo se získat náklaďákkpt. Aleksander Boże/ KP Státního hasičského sboru v Parczewu

Zdroj: tvn24.pl