Řidič autobusu vjel na autobusovou zastávku

Žhavé aktuality/Ze světa

26.09.2023 | Sosnowcu/ Polsko
Řidič autobusu vjel na autobusovou zastávku

V úterý 26.9.2023 ráno v Sosnovci vjel městský autobus na autobusovou zastávku.
Řidič s největší pravděpodobností vjel omdlel. Oběťmi nehody byla 28letá žena a dvě děti: dva roky a pět měsíců.

- Z předběžných zjištění vyplývá, že 59letý řidič autobusu z nezjištěných důvodů vjel na zastávku Moderzejów Rynek. 28letá žena a dvouletý chlapec byli převezeni do nemocnice, zatímco pětiměsíční chlapec nebyl zraněn. Řidič byl také převezen do nemocnice, seržant Szt. Błażej Czernecki, zástupce mluvčího Městského policejního ředitelství v Sosnovci.

28letá obyvatelka Sosnovce byla převezen do městské nemocnice v Mysłowicích, dvouletý chlapec do dětské nemocnice v Katovicích Ligota a řidič autobusu byli převezeni do městské nemocnice v Sosnovci.

"Řidiči i oběti této dopravní nehody byli střízliví. Na místě prováděla svou činnost policie, hasiči a zdravotnická služba. V současné době probíhají aktivní šetření k určení příčin incidentu – dodává policista.

qpr9r5cp.png

Mluvčí městského ředitelství státního hasičského sboru v Sosnovci, mladší brigádní generál Tomasz Dejňák, uvedl, že autobus v nízké rychlosti narazil do stanoviště autobusové zastávky a odpadkového koše, který stál vedle něj. Čelní sklo autobusu bylo rozbité.

Řidič pravděpodobně vjel omdlel

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej v Jaworznu informoval o události na svých sociálních sítích.

"Dnes, 26. září kolem 6:55, se jeden z našich autobusů stal účastníkem nehody na zastávce SOSNOWIEC MODRZEJÓW RYNEK. V současné době služby pracují na místě. Všem obětem byla poskytnuta lékařská pomoc. Naštěstí nedošlo k žádným úmrtím. Předběžná zjištění říkají, že řidič našeho autobusu omdlel. V současné době se okolnosti incidentu vyšetřují," informovala ve zprávě na Facebooku společnost PKM Jaworzno Spółka z o.o.

Zdroj: tvn24.pl