Slovensko: Tragická dopravní nehoda na D1

Žhavé aktuality/Ze světa

16.09.2023 | D1/ Slovensko
Slovensko: Tragická dopravní nehoda na D1

13.9.2023 Na dálnici D1 ve směru z Bratislavy na Trnavu narazilo osobní automobil do stromu, což mělo za následek smrt tří lidí a dalších dvou lidí zraněných.
Podle policie byli na místě nehody zabiti 35letí rodiče a 63letá babička a 4leté dítě utrpělo vážná zranění a zemřelo později v nemocnici. Nehodu přežilo jen pětiměsíční dítě.

K této tragické nehodě došlo, když dodávka s polskými poznávacími značkami sjela ze silnice a narazila do stromu. Podle slovenského portálu TV Noviny rodina zahynula z polských Katovic a vraceli se z dovolené v Chorvatsku.
Podle policie k nehodě došlo, protože řidič dodávky Fiat Ducato usnul. Na místě bez svodidel sjel z vozovky a narazil do stromu. V důsledku síly nárazu se vozidlo převrátilo na bok a zůstalo v této poloze.
"Těžce zraněné čtyřleté dítě bylo převezeno do nemocnice záchranným vrtulníkem, ale prohrálo boj o život," uvedla policie. Podle jejich informací dítě vyvázlo bez zranění a je v Dětské nemocnici v Bratislavě.

V době příjezdu hasičů na místo bylo vozidlo v příkopu vedle stromu. Zasahující hasiči vyprošťovali zraněné osoby z havarovaného vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a na vozidle provedli protipo Hasiči zároveň spolupracovali se záchranáři při resuscitaci jedné zraněné osoby.
Na místě mimořádně tragické nehody se 3 kusy hasičské techniky dostalo 11 členů Hasičského a záchranného sboru z Okresního ředitelství HaZZ v Pezinku, Hasičské zbrojnice v Senci a Okresního ředitelství HaZZ v Trnavě.

Zdroj + foto: facebook Hasičský a záchranný zbor