Španělsko: Požár v nočním klubu 13 obětí

Žhavé aktuality/Ze světa

02.10.2023 | Murcia/ Španělsko
Španělsko: Požár v nočním klubu 13 obětí

Nouzové koordinační centrum potvrdilo, že počet obětí požáru, ke kterému došlo v neděli 1.10.2023 brzy ráno v nočním klubu v oblasti Atalayas v Murcii, vzrostl na 13, přičemž není vyloučena možnost dalších obětí.

Kolem 6:00 začalo do koordinačního centra pro mimořádné situace přicházet několik telefonátů, takže okamžitě vyslali na místo několik týmů hasičů z hasičské a záchranné služby města Murcia (SEIS), aby požár uhasili.

Zprávy v neděli ráno informovaly o tom, že počet obětí byl čtyři.

Po příjezdu požádali Generální ředitelství pro bezpečnost a mimořádné události o pomoc vrtulníku kvůli intenzitě požáru.

Kromě toho bylo na místo posláno několik medikalizovaných sanitek, aby se postaraly o zraněné, kteří trpěli vdechováním kouře, přičemž několik z nich bylo převezeno do nemocnice.

Mezitím místní policie Murcie uzavřela přístup do oblasti, včetně staré silnice Alicante.

SEIS v 9:00 oznámila, že požár je pod kontrolou a nedaleko od úplného uhašení a bylo zahájeno vyšetřování s cílem najít zdroj požáru.

Zdroj: costasnews.com