Žhavé aktuality/Ze světa

02.10.2023 | Rybaki/ Polsko
Stodola vyhořela do základů

V Rybaki (Podleské vojvodství) začala hořet hospodářská budova. Policisté, kteří byli na místě před příjezdem hasičů, pomáhali obyvatelům uhasit oheň. Vytlačili přívěs s lodí ven, pak vylezli na střechu a polili budovu vodou.

Služby obdržely oznámení v sobotu (30. září) před 14. hodinou. V Rybaki, v obci Michałowo, vzplála dřevěná stodola. Ještě před příjezdem hasičů byli na místě policisté ze stanice v Michałowě, kteří společně s obyvateli začali požár hasit.

"Používali mimo jiné zahradní hadici, kbelíky a dokonce i misku" –  ve zprávě na webu policie v Podlasie.

Podařilo se nám zabránit tomu, aby oheň zachvátil dům

Uniformovaní důstojníci vytlačili přívěs s člunem ven, pak vylezli na střechu a polévali budovu vodou shora. Ve stodole naštěstí nikdo nebyl. Policistům a obyvatelům se podařilo zabránit rozšíření požáru do sousedních budov, zejména do vedlejšího domu.

- Dům byl poškozen jen zčásti. Okenní rámy a okapy se částečně roztavily - říká Ml. Brigádní generál Piotr Chojnowski, mluvčí velitele podleské provincie PAF.

Stodola vyhořela do základů

Dodává, že na místě bylo devět hasičských jednotek, tedy 44 hasičů.

- Akce trvala tři a půl hodiny. Budova do základů vyhořela. Uvnitř byly balíky sena, koňský povoz a další domácí nářadí – poznamenává hasič.

Zdroj: tvn24.pl