Tank hlavní narazil do hasičského vozu

Žhavé aktuality/Ze světa

09.10.2023 | Bielany-Żyłaki/ Polsko
Tank hlavní narazil do hasičského vozu

Tank se srazil s hasičským vozem během festivalu ve městě Bielany-Żyłaki v Mazovském vojvodství. Zabodl hlaveň do čelního skla nového sboru dobrovolných hasičů Kowiesy. Na internetu se objevilo video zachycující okamžik nehody.

Neobvyklá událost se konala na historické akci ve městě Bielany-Żyłaki nedaleko Sokołówa Podlaski. První informace o incidentu poskytl na Facebooku web "Rescue Cars".

Během ukázky narazil tank do stojícího hasičského vozu Sboru dobrovolných hasičů Kowiesa. V jednu chvíli řidič tanku narazil hlavní do čelního skla nového vozidla, které hasičům sloužilo teprve několik let. Jednalo se o ocenění účasti obce v parlamentních volbách v roce 2020. Nikdo z dobrovolných hasičů nebyl zraněn.

Jak k incidentu došlo?

Zpočátku bylo hlášeno, že během manévrů si řidič tanku nevšiml auta stojícího vedle něj. Později se na internetu objevily informace, že došlo k "poruše brzdového systému, v důsledku čehož bojové vozidlo narazilo do hasičského vozidla". Podle organizátora ale pohonné jednotka v historickém vozidle (je to muzejní exponát) selhala.

Video zachycující okamžik incidentu se objevilo na webu Strażacki.pl. Vidíme v něm lidi stojící u polní cesty, kde se pohybuje tank. Vozidlo se pohybuje, nebrzdí a hlaveň je zaseknutá v okně hasičského vozidla. Dav začíná tleskat.

Video neukazuje, že by tank zpomalil byť jen na okamžik.

Festival, na kterém se incident odehrál, organizovalo Podleské muzeum vojenské a aplikované techniky. Konal se pod názvem "Shot at 10". Program zahrnuje m.in hasičské show, dynamické tanky, sportovní soutěže, ale i pěvecké výkony a projevy.

Michał Kuczmierowski, předseda vládní agentury pro strategické rezervy, který kandiduje za Sejm za PiS, byl na akci pozván.

Zdroj: tvn24.pl