Tragická nehoda školního autobusu

Žhavé aktuality/Ze světa

15.11.2023 | Ohio/ USA
Tragická nehoda školního autobusu

Nejméně šest lidí zahynulo a 18 dalších bylo zraněno v úterý při nehodě na dálnici v Ohiu mezi několika vozidly a autobusem převážejícím studenty, uvedly úřady.

Krátce po deváté hodině ranní se dvě užitková vozidla včetně autobusu, návěsu a dvou osobních vozidel zapojila do toho, co bylo popsáno jako "řetězová reakce", uvedla dálniční hlídka státu Ohio. Nejméně tři vozidla vzplála.

Návěs narazil zezadu do charterového autobusu vezoucího studenty a doprovod z místního školního okrsku Tuscarawas Valley, kteří mířili na konferenci Ohio School Boards Association v Columbusu, uvedl okres na Facebooku.

Tři cestující v autobuse byli na místě prohlášeni za mrtvé. Státní dálniční hlídka je identifikovala jako Johna W. Moselyho, 18 let; Jeffery D. Worrell, 18 let, a Katelyn N. Owensová, 15 let.

Všichni tři pasažéři v jiném vozidle při srážce podle agentury zahynuli. Jsou to Dave Kennat (56), Kristy Gaynor (39) a Shannon Wigfield (45). Všech šest mrtvých pocházelo z Ohia.

Místní nemocnice ošetřují 15 studentů a řidiče autobusu. Zbývající studenti byli odvezeni na místo, které úřady nazvaly "místem sjednocení".

Řidič jednoho z účastníků nehody byl ošetřen v nemocnici se zraněními, která ho neohrožovala na životě, zatímco řidič druhého užitkového vozidla byl ošetřen a propuštěn na místě.

Autobusová společnost Pioneer Trails v úterý na Facebooku potvrdila, že jeden z jejích autobusů byl účastníkem nehody.

"Od orgánů činných v trestním řízení víme, že může dojít k několika vážným zraněním, a pracujeme na tom, abychom zjistili podrobnosti. Budeme se s vámi dělit o novinky, jak jen to bude možné, včetně našich plánů na nadcházející školní dny a akce," řekl superintendant Derek Varansky.

Odtahové vozy začínají odstraňovat trosky mezi pronajatým autobusem převážejícím studenty kapely a několika dalšími vozidly na silnici I-70 poblíž Etny v Ohiu

"Právě teď se soustředíme na to, abychom se spojili s našimi rodinami z Tusky Valley, které měly v autobuse své blízké, a poskytli podporu celé naší školní komunitě. Naše rodina Trojanů je silná a bude to vyžadovat sílu a lásku, abychom překonali nadcházející náročné dny," pokračoval Varansky.

Nehoda se týkala pěti vozidel na dálnici Interstate 70 West v okrese Licking County, řekl poručík Nate Dennis, mluvčí dálniční hlídky státu Ohio.

Na palubě bylo celkem 57 lidí, uvedl ředitel agentury pro krizové řízení okresu Licking Sean Grady, který v rozhovoru potvrdil počet mrtvých a zraněných.

Guvernér Mike DeWine označil havárii za "naši nejhorší noční můru".

"Naše srdce jsou s námi, naše modlitby se všemi rodinami, se všemi, kteří byli v autobuse," řekl na tiskové konferenci.

DeWine nařídil, aby vlajky na veřejných budovách a pozemcích v Ohiu byly od středy do soboty vyvěšeny na půl žerdi.

Jennifer Homendyová, předsedkyně Národní rady pro bezpečnost dopravy, řekla v úterý večer novinářům, že vyšetřování nehody může trvat 12 až 18 měsíců, ale první zpráva bude zveřejněna v nadcházejících týdnech.

Zdroj: nbcnews.com