Únik amoniaku, dvanáct lidí muselo být hospitalizováno

Žhavé aktuality/Ze světa

13.12.2023 | Welser/ Rakousko
Únik amoniaku, dvanáct lidí muselo být hospitalizováno

Dramatické scény v pekárně: během výroby unikl čpavek. Postiženo bylo tucet zaměstnanců, což vedlo k rozsáhlému provozu.

V pozdním odpoledni byli pomocníci upozorněni: K nebezpečnému incidentu došlo v okrese Schafwiesen ve Welsu. Postižená společnost Resch&Frisch okamžitě zahájila evakuaci.

Jak se ukázalo, chladicí věž ztratila malé množství čpavku. Když hasiči dorazili na místo, východ byl již zastaven.

Pomocníci měli plné ruce práce

Přítomní technici místo zkontrolovali. Záchranné složky provedly měření a odvětraly prostory.

Pro hasiče akce rychle skončila. Záchranná služba však měla plné ruce práce: bylo třeba se postarat o 14 zaměstnanců. Podle prvotních informací bylo dvanáct lidí převezeno do nemocnice.

Incident vyvolává vzpomínky: Čpavek unikl ze společnosti také před více než rokem.

heute.at