Velký požár v Osijeku

Žhavé aktuality/Ze světa

04.10.2023 | Osijek/ Chorvatsko
Velký požár v Osijeku

Krátce před 19. hodinou přišla zpráva, že v Osijeku byl lokalizován těžký požár. Během zásahu byli zraněni tři hasiči, jeden měl popáleniny na více než polovině těla, podstoupil operaci a již je mimo nebezpečí.

Požár v Elmu u Osijeku vypukl krátce po půlnoci a do rána vzplál natolik, že část města a jeho okolí zahalil hustý dým. Občané byli do rána varováni, aby neopouštěli své domovy, zavírali dveře a okna a čekali, až bude vše vyklizeno. Ale mnozí mají povinnosti, musí chodit do práce a podobně, takže by měli být obzvláště opatrní a používat masky, které zabraňují pronikání drobných částic ze znečištěného vzduchu do plic.

Tím0:12 / 0:50
Naloženo100.00%

Kouř a popel z ohně dráždí oči, nos, hrdlo a plíce

Kouř a popel způsoboval kašel a ztěžoval dýchání.

V mezinárodní továrně v Drávě v Osijeku byl lokalizován požár: hasiči budou ve službě celou noc

Velký požár, který vypukl ve středu po půlnoci na otevřené skládce plastů společnosti "Drava international" v Osijeku, byl lokalizován a pod kontrolou, informovala městská správa v Osijeku.

Jedovatý mrak nad Slavonií: "Je to potřetí, co hořel. Ochranná opatření nebyla provedena."

To je hrozné! Hořící plasty rozházené na více než 10 hektarech půdy z mezinárodní továrny v Drávě. Oheň dosáhl až ke stěnám. Teplota byla strašná. Nemůžete se dostat do 30 stop, protože hrozilo riziko roztavení našeho zařízení. Hydrantová síť uvnitř továrny neměla vodu, takže hasičům čas od času došla voda v klíčových okamžicích. Bylo to  peklo a nikdy předtím jsem nic takového neviděl, říká Boris Banjan, zástupce velitele hasičského sboru Osijek, který jako první vyrazil do spáleniště plastikářské továrny Drava international.

Experti na požár v Osijeku: "Budou hledat příčiny v laboratoři, budou to všechno vykopávat celé dny..."

Jedinou skutečnou otázkou je, jak tento požár začal. Plast nemůže hořet sám. Je to potřetí, co hořel. Inspektoři budou mít po vstupu na místo požáru hodně práce.

Odborník na požární ochranu Mate Mrvelj nám řekl o požáru, který vypukl ve středu večer v závodě Dráva International v Osijeku. Dodal, že bude obtížné přesně určit, co nahromaděný odpad vznítilo.

Odhalujeme všechny nesrovnalosti ve firmě Osijek: Inspekce na ně podala dvě stížnosti

Letecký pohled na místo požáru v osijeku plastikářská společnost "Drava International"

Kromě Osijeku se zdá, že Drava International převezla tisíce tun plastů více, než bylo povoleno. Úřady přesouvají odpovědnost

Zdroj: www.24sata.hr