Velký požár v továrně na výrobu klavírů

Žhavé aktuality/Ze světa

20.09.2023 | Bösendorfer/ Rakousko
Velký požár v továrně na výrobu klavírů

Velký požár v továrně na klavíry Bösendorfer ve Wiener Neustadtu udržel ve středu 19.9.2023 večer zasahovalo 100 hasičů. Postižena peklem byla hospodářská budova, která sloužila jako archiv. Budova do základů vyhořela. Hasicí práce by měly být dokončeny ráno. Podle hasičů nebyl nikdo zraněn.

Čtyři hasiči se museli krátce po 22:30 vystěhovat do hořícího objektu - několik tísňových volání od obyvatel dorazilo současně s automatickým poplachem požární signalizace společnosti. "Už z dálky bylo vidět, že to byl plný požár budovy," řekl ve středu ráno velitel a šéf operací Christian Pfeiffer z FF Wiener Neustadt. "Vzhledem k tomu, že se jedná o archiv, požár rychle postupoval kvůli obrovskému množství papíru." Podle informací byly v objektu uloženy i kartonové krabice.

fdajrb6q.png

Hlavní budova a výroba byla
zachráněna

S několika četami pod těžkou ochranou dýchacích cest byl proveden komplexní hasicí útok. "Došlo také k drobnému rozdrcení od plechovek od barev nebo sprejů. Zasažena byla i dodávka. Celkově se však díky rychlému a komplexnímu provozu podařilo zachránit hlavní budovu a výrobu," uvedl Pfeiffer. V průběhu zásahu se zřítila část střešního vazníku.

Zasažený objekt je "totální ztráta" po požáru

Když byly plameny kolem 1:<> pod kontrolou, musel být zápalný materiál z nemovitosti odvezen teleskopickým manipulátorem. "Jednopodlažní budova už nemohla být zachráněna," řekl Pfeiffer. Zasažený objekt byl "totální ztrátou". Útoku na hlavní budovu společnosti bylo zabráněno. Nasazeny byly také hlídky pořádkových sil a několik vozidel Červeného kříže. Příčina požáru byla předmětem policejního vyšetřování.

Zsroj: krone.at