Vodní dýmka: detektor spustil poplach

Žhavé aktuality/Ze světa

11.12.2023 | Vídeň/ Rakousko
Vodní dýmka: detektor spustil poplach

Obyvatelé se v neděli pozdě večer úzkostlivě dívali z oken. Hasiči vyjeli na zásah do obecního domu Favoritner.

V neděli večer kolem 20:30 se několik hasičů z vídeňského profesionálního hasičského sboru přesunulo na Laxenburger Straße. Znepokojení obyvatelé zpozorovali několik hasičských vozů před obytným komplexem v 10. obvodu. Několik Florianiů zaútočilo na schodiště obecní budovy – důvodem byl detektor oxidu uhelnatého, který spustil poplach. Když do bytu dorazila záchranná služba, Florianiovi byli ohromeni.

V bytě hasiči nenašli nic jiného než kouř z vodní dýmky. Poplašný systém CO instalovaný v bytě spustil nouzový signál. Detektor oxidu uhelnatého obvykle pronikavě křičí, když plyn uniká z termálních lázní, ale v tomto případě došlo k automatickému poplachu kvůli kouři z vodní dýmky. Nikdo nebyl zraněn a po 30 minutách hasiči opustili obecní budovu v 10. vídeňském obvodu.

Zdroj: heute.at