Výbuchy v chemičce

Žhavé aktuality/Ze světa

17.04.2024 | Braunschweig/ Německo
Výbuchy v chemičce

Chemická továrna nedaleko Braunschweigu je v plamenech. Hrozí nebezpečí výbuchu, proto byly okolní budovy evakuovány.

V úterý vypukl velký požár v chemičce u německého města Braunschweig ve spolkové zemi Dolní Sasko. Továrna je společností pro vývoj aerosolů a sprejových produktů. Došlo k několika výbuchům, a proto je uzavřen široký poloměr.

Policie nejprve
varovala před ohrožením života a varovala obyvatele, aby zůstali doma, zavřeli okna a vypnuli ventilaci.

Hasiči dodržují bezpečnou vzdálenost

Hasiči jsou na místě, ale moc toho nezmohli. "V okruhu 500 metrů již nejsou žádné záchranné služby kvůli riziku výbuchu," uvedl Christian Längle, mluvčí hasičského sboru v Braunschweigu.

Jeden hasič byl s lehkými zraněními převezen do nemocnice. Podle ředitele závodu se zaměstnanci společnosti dostali do bezpečí včas.

Oblast evakuována a uzavřena

Všechny budovy v okruhu 500 metrů byly evakuovány. Nedaleká silnice 39 a několik menších silnic byly uzavřeny. Mezitím však policie v Braunschweigu dala X vše jasné. Život již není ohrožen. Místo požáru a dálnice A39 jsou však stále uzavřeny.

• V chemickém závodě nedaleko Braunschweigu vypukl velký požár, doprovázený několika výbuchy a existujícím rizikem výbuchu
  •
  • Kvůli nebezpečí museli hasiči udržovat bezpečnou vzdálenost a při evakuaci a uzavření širokého prostoru mohli dělat jen málo
  •