Z hořící budovy se ozývalo volání o pomoc

Žhavé aktuality/Ze světa

13.12.2023 | Skarżysku-Kamienne/ Polsko
Z hořící budovy se ozývalo volání o pomoc

Policisté vytáhli z hořící budovy ve Skarżysku-Kamienně (Svatokřížské vojvodství) 45letého muže, který křičel o pomoc. Muž s popáleninami byl převezen do nemocnice.

V pondělí (11. prosince) před 22. hodinou obdržely služby hlášení o požáru v bytovém domě na ulici Skalna ve Skarżysku-Kamienné ve Svatokřížském vojvodství.

Policisté vyvedli muže z hořícího domu

Jako první dorazili na místo policisté hlídkující na nedalekém sídlišti. Uniformovaní policisté si všimli, že z oken jednoho z bytů vychází oheň a z celého domu vychází hustý kouř. Před vchodem do činžovního domu stáli obyvatelé hořícího domu - šest lidí opustilo dům sami před příjezdem hasičů.

Policisté zjistili, že uvnitř mohou být lidé a plynové lahve. Po chvíli policisté zaslechli z hořící budovy také volání o pomoc. Uniformovaní policisté bez váhání vstoupili do zakouřené chodby. Odtud odvezli z nemocnice 45letého muže, který byl převezen do nemocnice s popáleninami na těle, řekl zástupce komisaře Jarosław Gwóźdź, tiskový mluvčí policie ve Skarżysce.

Po chvíli na místo dorazili hasiči, kteří z budovy evakuovali další dvě osoby a dům uhasili.

"Zaměstnanci krizového řízení radnice ve Skarżysku poskytli ubytování v hotelu pěti lidem, kteří v budově žijí," řekl Rafał Maciejczak z hasičského sboru Skarżysko.

Příčinu požáru vyšetřuje policie a požární expert.

Zdroj: tvn24.pl