Aktuálně: Lesní požár na severu Tenerife

Žhavé aktuality/Oznámení

24.07.2022 | Tenerife/ Kanárské ostrovy
Aktuálně: Lesní požár na severu Tenerife
24.7.2022 Lesní požár na severu Tenerife poplach byl vyhlášen ve čtvrtek 21.7.2022 ráno v oblasti známé jako Campeches v Realejosu, zůstává aktivní. Povětrnostní podmínky zaznamenané v noci od pátku do soboty uvolnily lesní požár, který ovlivňuje sever ostrova Tenerife, který dnes odpoledne zničil 2 426 hektarů po noci, kdy plameny dosáhly 60 metrů vysoko. Zabírá obvod více než 26 kilometrů a již ovlivňuje svah Tigaiga a vstupuje do údolí La Orotava.  Největším problémem je v  varování o vysokých teplotách v celém souostroví, s více než 30 stupňů v požární zóně a nízkou relativní vlhkost, která sestoupí po celý den pod 30%. K tomu se připojuje komplikovaný přístup techniky této oblasti, zejména na svahu Tigy, v Realejosu, strmém terénu.
Hasiči již evakuovali preventivně  a obávjíi se změny povětrnostních podmínek, které se očekávají v neděli večer do pondělí.

Aktualizace: Požár postihuje již 2 700 hektarů a má obvod více než 26 kilometrů. K tomu se připojuje komplikovaný přístup techniky této oblasti, zejména na svahu Tigy, v Realejosu, strmém terénu.

Aktualizace k lesnímu požáru severního Tenerife.
🔺 Požár lesního lesa je nadále aktivní, ale jeho postup je pomalý.
🔺 Zasážená oblast je 2,423 hektarů a obvodu 26 kilometrů.
🔺 Prioritu mají udrženíí hasicí služby v oblasti Chanajiga a svahy Tigaiga.
🔺 Došlo k preventivnímu vystěhování 584 osob a přesunu zvířat.
🔺 V noci nedošlo k evakuaci a všichni evakuovaní jsou v domovech u rodinných příslušníků a hotelech.
🔺 Provoz 12 vzdušných prostředků je zachován. Dnes se k UME  přidá dalších 40 lidí.
👨 🚒 #HasičiTF udržují svůj provoz s 12 personálem nasazeným v areálu Hasičského parku La Orotava a Dobrovolníky La Laguna.

Zdroj: hasiči Tenerife