Autonomní hlásič jako dobrý pomocník v domě

Žhavé aktuality/Oznámení

17.01.2023 | Česká republika
Autonomní hlásič jako dobrý pomocník v domě

Věděli jste, že vám hlásič požáru může zachránit život?

Autonomní hlásič požáru je jednoduché zařízení, které obsahuje v jedné krabičce všechny komponenty potřebné pro spolehlivou detekci kouře a vyvolání poplachu. Jedná se o finančně dostupné zařízení s jednoduchou instalací (např. pomocí vrutů). „Hlásič požáru“ dokáže fungovat „autonomně“, tedy nezávisle na jiných zdrojích energie, stačí mu běžné baterie.

Čidla hlásiče dokáží požár (resp. kouř z požáru) včas detekovat a silným akustickým signálem na něj upozorní uživatele domácnosti (domu), kterým tak umožní nebezpečí zlikvidovat již v zárodku či ohrožený prostor včas opustit a přivolat hasiče. Ze zkušeností záchranářů plyne, že právě včasné zjištění požáru je rozhodující pro záchranu lidských životů a „hlásiče požáru“ tak výrazně zvyšují šance na přežití. Nebezpečí hrozí např. v noci, kdy lidé spí a není nikdo, kdo by si požáru včas všiml a zalarmoval ohrožené osoby.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje