REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Benefiční závod Běhej s IZS letos pomůže Teince

Třetí ročník běžeckého závodu Běhej s IZS se uskuteční 30. srpna v Šumperku. Letos poběží účastníci pro šestiletou Teinku, která statečně bojuje s Rettovým syndromem. Akce propojuje sport, solidaritu i sílu lidské sounáležitosti.

21.07.2025 | Šumperk/ Olomoucký kraj
REKLAMA
REKLAMA

Spojení pohybu a pomoci srdcem


Šumperk ožije poslední srpnovou sobotu akcí, která má mnohem hlubší význam než jen sportovní výkon. Na startu závodu Běhej s IZS se sejdou profesionálové z integrovaného záchranného systému, amatérští běžci i celé rodiny s dětmi. Všichni s jediným cílem – pomoci malé Teince Nováčkové.

Šestiletá dívka trpí vzácným genetickým onemocněním známým jako Rettův syndrom. Kvůli němu se sama nepohybuje ani nemluví. Navzdory tomu je vnímavá, veselá a nejvíce šťastná ve společnosti své rodiny. Právě díky podobným benefičním aktivitám může Teinka absolvovat nákladné rehabilitace, které jí dávají šanci na kvalitnější život.
________________________________________


Závod, který dává smysl


Závodní den 30. srpna bude patřit nejen běžcům, ale především dobrému úmyslu. Smetanovy sady v Šumperku se stanou centrem energie, empatie a pohybu. Akce nabídne tratě na 5 a 10 kilometrů v kategoriích IZS a OPEN, přičemž vítězství zde není hlavním cílem.

„Nejde o časy, jde o činy,“ říká se mezi účastníky, kteří vědí, že jejich běh má větší dosah než jen překonání cílové čáry. V programu nechybí ani dětské závody – na odrážedlech i v běhu – které promění park v místo radosti a sdílené pomoci.
________________________________________


Pomoc, která běží dál


Celý výtěžek ze závodu poputuje na transparentní účet zřízený pro Teinku. Peníze pokryjí specializované terapie, fyzioterapie a rehabilitační pobyty, které jsou nezbytné pro udržení a zlepšování jejího zdravotního stavu. Rodina malého děvčátka zvládá péči s láskou, ale bez pomoci komunity a podpory veřejnosti by byla jejich situace téměř neudržitelná.

Právě v tom je krása akce Běhej s IZS – propojuje profesionály záchranných složek, kteří sami denně pomáhají, s veřejností, která se k jejich poslání symbolicky připojuje.
________________________________________


Vzácná nemoc, silná vůle


Rettův syndrom je genetické onemocnění postihující převážně dívky. Zpočátku se vývoj dítěte jeví normálně, poté však dochází k regresi schopností – děti ztrácí řeč, hybnost i jemnou motoriku. Onemocnění je neléčitelné, ale pravidelnou terapií lze výrazně zlepšit kvalitu života pacientek.

Teinka je jedním z těch malých hrdinů, kteří se nevzdávají. Její každodenní boj je tichý, ale obdivuhodný. Právě proto je letošní ročník závodu věnován jí – a každému, kdo potřebuje pomoc, aby mohl dál bojovat.
________________________________________


Přidej se, udělej krok pro Teinku


Registrace na závod je otevřená a vítán je skutečně každý – bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. Stačí chuť běžet srdcem. Pro ty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, existuje možnost virtuální účasti nebo podpory formou dobrovolného příspěvku.

Závod Běhej s IZS se za krátkou dobu stal symbolem solidarity v pohybu. A letošní ročník to potvrzuje – ukazuje, že skutečná síla není jen v nohou, ale především v srdci.
________________________________________

 
Shrnutí:


Benefiční běh 30. srpna v Šumperku není jen sportovní událostí, ale i příběhem lidskosti a pomoci. Připojte se k běžcům, kteří svým pohybem podpoří Teinku a její rodinu. Každý krok se počítá.
________________________________________

Akce se koná pod záštitou Sportovního klubu HZS Olomouckého kraje a Odborového svazu hasičů.


 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: por. Mgr. Lucie Balážová tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje
Autor fotografií: HZS Olomouckého kraje - - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
20.10.2025 Hasiči zachraňovali zraněného muže ze skalního terénu Zraněný muž uvízl v náročném terénu Suchých skal. Hasiči jej pomocí lan a nosítek vyprostili a předali do péče záchranářům. Zobrazit článek
Z regionu
20.10.2025 Pyrotechnik bezpečně zneškodnil ruský granát z druhé světové války Pyrotechnik z Bratislavy zneškodnil ruský útočný granát vz. 42 nalezený v lese, nikdo nebyl zraněn a majetek nebyl poškozen. Zobrazit článek
Z regionu
20.10.2025 Čeští potápěči znovu odhalují nevybuchlou munici v Bosně Potápěči HZS ČR působí v oblasti Bihać, kde pod vodou vyhledávají nevybuchlou munici a zajišťují bezpečí obyvatel i turistů. Zobrazit článek
Z regionu
20.10.2025 Víkend plný násilí v Jihočeském kraji: Policie řešila hned několik rvaček V Táboře a Strakonicích došlo o víkendu k několika násilným incidentům mezi skupinami lidí. Policie zasahovala, jeden člověk skončil v nemocnici s poraněním hlavy. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru