Bezpečně na silnicích k zásahu

Žhavé aktuality/Oznámení

17.10.2020 | Česká republika
Bezpečně na silnicích k zásahu

Bezpečně na silnicích k zásahu - tak by se stručně dal nazvat společný projekt Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR, který „učí“ bezpečné jízdě řidiče složek integrovaného záchranného systému.

Hasiči – řidiči tak díky tomuto projektu dosáhnou zvýšení schopností a dovedností ovládat vozidla v kritických a krizových podmínkách.

„Výcvik probíhá v akreditovaných Centrech bezpečné jízdy Sosnová, Hradec Králové a Ostrava. Kurz je určen pro řidiče osobních vozidel kategorie SUV a vozidel nad 3,5 tuny (nákladní vozidla),“ říká ke kurzům bezpečné jízdy por. Mgr. Jakub Stryka z oddělení IZS a služeb HZS Pardubického kraje.

Kurzy jsou koncipovány jako intenzivní celodenní zaměstnání s teoretickou přípravou, kde si hasiči procvičí manévrování s vozidlem ve vymezeném prostoru, brzdění na různém povrchu v přímém směru i v zatáčkách, vyhýbání se náhle vzniklé překážce, jízdě v terénu, zvládnutí vozidla při náhlém smyku nebo při aquaplaningu. Tyto kurzy jsou rozšířeny o pokročilou formu výcviku pro příslušníky, kteří již kurzem prošli v předchozích letech. Pro ně je výcvik za ztížených podmínek viditelnosti.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí